Finał konkursu Najlepsze Dyplomy w Gdańsku

Opublikowano 25 lip 2022
im

W ostatni piątek 22 lipca 2022 r. poznaliśmy wyniki 13-tej edycji konkursu Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych 2021, w której laureatką  dwóch nagród została absolwentka naszej Akademii Magdalena Banaś z Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów.

Dyplom „Krajobraz skóry. Rozważania o tożsamości, cielesności i miejscu”, którego autorką jest Pani Magdalena, a promotorem prof. Przemysław Tyszkiewicz, zyskał uznanie grona jury, które przyznało mu Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska (8 000 zł)oraz Nagrodę Specjalną Instytutu Somaesthetics and the Arts Center Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (3 000 zł). Laureatce serdecznie gratulujemy i cieszymy się z jej sukcesu!

W wystawie konkursowej , którą oglądać można do 28 sierpnia 2022 r. w Zbrojowni ASP w Gdańsku, z ramienia naszej Uczelni, biorą również udział absolwenci:

• z Wydziału Malarstwa - Wiktor Gałka  pracą dyplomową „Ciało jako pole napięć ideowych” zrealizowaną pod kierunkiem promotorów prof. Łukasza Huculaka i prof. Wojciecha Pukocza,
  • z Wydziału Ceramiki i Szkła - Agata Garbacz pracą dyplomową „Po moim trupie – obiekt z użyciem techniki pate de verre” zrealizowaną pod kierunkiem promotor dr Dagmary Bieleckiej,
  • z Wydziału Rzeźby i Mediacji Sztuki – Magdalena Grabiec pracą dyplomową „Migracje” zrealizowaną pod kierunkiem promotor prof. Grażyny Jaskierskiej – Albrzykowskiej.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w tej rywalizacji i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z finału konkursu.

info/zdjęcia B. Mak-Sobota