FIGURAMA 24 w Poznaniu

Opublikowano 02 kwi 2024
azg
Figurama 24

Międzynarodowy Przegląd Figuratywnego Rysunku Studenckiego FIGURAMA to stały punkt w kalendarzu cyklicznych działań artystyczno-dydaktycznych Katedry Rysunku.

Impreza cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród studentów i jest współorganizowana przez Wydział Malarstwa ASP Wrocław po raz jedenasty.
Tegoroczna edycja projektu zainaugurowana została 27 marca serią wystaw w Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Ekspozycje ulokowano w atrium budynku głównego oraz w gościnnie w przestrzeniach nowego gmachu Biblioteki Raczyńskich.
Wrocławską ASP reprezentuje premierowa kolekcja rysunków – Sekwencji transfiguratywnych – autorstwa: Irminy Statkiewicz, Mai Śmietanki, Oliwii Choroś, Wiktorii Juchnowicz. Dodatkowo na wystawie można oglądać prace naszych studentów pochodzące z poprzedniej edycji projektu Figurama 23 autorstwa: Aleksandra Szumlasa, Julii Kochańskiej, Karoliny Matuszewskiej.

Wystawa potrwa do 14 kwietnia.

dr hab. Marlena Promna-Pietrek, prof. ASP, II Pracownia Rysunku /211/, Kuratorka projektu

Figurama_katalogi