EXIT- Międzynarodowe Warsztaty Szkła

Opublikowano 26 Maj 2022
im

EXIT / WYJŚCIE jest zmianą obecnego stanu, która wynika z własnych decyzji lub z przymusu, przejście z jednego punktu w drugi.Stan nagłej zmiany jest bardzo aktualnym tematem naszej rzeczywistości, gdzie czynniki niezależne od nas mają wpływ na codzienną egzystencję.

W międzynarodowych warsztatach pt. „Exit” artystki i artyści przedstawią swoje odczucia związane z tematem nagłych zmian za pomocą materii szkła.

W wydarzeniu wzięli udział prowadzący i studenci uczelni z Polski, Czech, Ukrainy i Słowacji:

• ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu ( dr Agnieszka Leśniak- Banasiak, dr Antonina Joszczuk- Brzozowska, studentki: Julia Ciułek, Ewa Wolniewicz)
  • ASP im. Jana Matejki w Krakowie ( dr Monika Rościszewska studentki: Agnieszka Sowińska Weronika Chrząstek)
  • Academy of Fine Arts and Design in Bratislava, Slovakia (dr Patrik Illo, studenci : Zuzana Kováčiková, Jakub Sojka, Martin Jurík)
  • Lviv National Academy of Arts/Glass Art Department ( dr Mykhaylo Bokotey
  • Studentki: Adriana Wołos, Anastasia Kapytsa)
  • Tomas Bata University in Zlín, Czech Republic ( mgr Irena Czepcová studentki: Josefína Kuthanová , Alžběta Vocelová).

Organizatorzy: ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, ASP im. Jana Matejki w Krakowie

Miejsce: ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, CSU, huta szkła

Data: 9.05- 14.05.2022

Kuratorki: Agnieszka Leśniak- Banasiak, Antonina Joszczuk- Brzozowska, Monika Rościszewska