Przejdź do treści

Dyplomy scenografii na konkursie polskich uczelni artystycznych

Ogłoszenie
Opublikowano 12 lut 2023
azg

W ubiegłym roku akademickim w Katedrze Scenografii zostało obronionych 5 dyplomów magisterskich – Gabrieli Błaszyńskiej, Marty Czujowskiej, Karoliny Kempińskiej, Klaudii Maciołek oraz Sary Spławskiej.

Realizacje powstały w pracowniach Scenografii Teatralnej, Scenografii Teatru Lalek oraz Projektowania Ubioru Kreacyjnego. 3 z nich zostały zakwalifikowane do organizowanego przez Katedrę Scenografii konkursu Najlepszych Dyplomów Scenografii uczelni artystycznych w Polsce, którego druga edycja rozpocznie się już w marcu w Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu.

Dyplomy Katedry Scenografii realizowane są jako pełnoprawne scenografie w teatrach a także przy współpracy z Akademią Sztuk Teatralnych oraz Akademią Muzyczną w ramach wspólnego projektu wrocławskich uczelni artystycznych.

Zakwalifikowane dyplomy to:

Gabriela Błaszyńska – Projekt i realizacja scenografii do spektaklu „Słowo las znaczy świat”, reż W. Szczawińska, P. Wawer Jr, AST Wrocław
Promotor: dr Tomasz Brzeziński

Marta Czujowska – „Regał ostatnich tchnień” Aglaji Veteranyi, reż. Magda Młynarczyk, AST Wrocław
Promotor: prof. dr hab. Elżbieta Wernio

Karolina Kempińska – „Pomiłość. Przeraźliwie kiczowate i banalne historie” Projekt i realizacja scenografii do spektaklu dyplomowego studentów IV roku Wydziału Lalkarskiego AST we Wrocławiu, autor tekstu: Artur Pałyga, reż: Agata Kucińska
Promotor: dr Mateusz Mirowski

Zapraszamy do obejrzenia dokumentacji dyplomowej, jak również do śledzenia zbliżającego się konkursu oraz wystawy w Muzeum Teatru.

Pozostałe aktualności