Przejdź do treści

Dyplomy ASP - RZEŹBA

Ogłoszenie
Opublikowano 20 cze 2018

Akademia Sztuk Pięknych wspólnie z wrocławskim deweloperem Archicom organizuje wystawę prac dyplomów magisterskich kierunku RZEŹBA na terenie Browarów Wrocławskich.

Wernisaż odbędzie się 21 czerwca 2018 r. o godz. 18:00. Prace będzie można oglądać od 22 do 24 czerwca 2018r. 

W postindustrialnych przestrzeniach Browaru realizacje rzeźbiarskie zaprezentuje siedmioro dyplomantów: Anna Drewniak, Magdalena Stoch, Agnieszka Krawczyk, Karolina Gajda, Anna Frączek, Natalia Olejnik i Kamil Wiktor. Niektóre z prac powstają z myślą o tej właśnie wyjątkowej przestrzeni i będą jej dedykowane. 

Wernisaż wystawy odbędzie się 21 czerwca 2018 o godz. 18:00 a wystawa otwarta będzie dla zwiedzających od 22 do 24 czerwca 2018. Same obrony dyplomów również odbędą się w Browarach Wrocławskich. 19 i 20 czerwca zbierze się tu grono dydaktyków kierunku Rzeźba, by ocenić powstałe realizacje.

- Jest to niewątpliwie odważny eksperyment – konfrontacja z historycznym wnętrzem, próba wpisania się w niezmiernie aktywną wizualnie przestrzeń.(…) Na kierunku Rzeźba zajmujemy się relacjami przestrzennymi, dlatego inicjatywa współpracy z Archicomem jest dla nas bardzo intersującą perspektywą – mówi Magda Grzybowska, kierownik Katedry Rzeźby i Działań Przestrzennych ASP. 

- Współpraca z Akademią Sztuk Pięknych to pierwszy krok, by wrocławscy twórcy zagościli na stałe w przestrzeni Browarów Wrocławskich– mówią arch.arch. Dorota i Kazimierz Śródka, współautorzy koncepcji całego kompleksu. Browary Wrocławskie postrzegamy jako miejsce otwarte na sztukę. Przestrzeń przed obiektem dawnej Stajni w projekcie architektonicznym przewidziano jako Plac Artystyczny - miejsce, gdzie będzie można spotkać się z dokonaniami twórców z różnych dziedzin. Na nabrzeżu rekreacyjnym pojawi się być może rzeźba raka, przypominająca wrocławianom o połowach tych skorupiaków w Odrze, czy elementy instalacji poświęconej owcom, wypasającym się niegdyś na wałach. Nie zabraknie też designerskiego sznytu we wnętrzach obiektów.

Otwarcie wystawy - 21 czerwca, godz. 18:00
Wystawa otwarta dla zwiedzających - 22 - 24 czerwca, godz. 17:00 - 20:00


zamieściła AZG

Pozostałe aktualności