Przejdź do treści

Domy na wodzie Navishipproject

Ogłoszenie
Opublikowano 17 paź 2022
and

Projekt Domy na wodzie NAVISHIPPROJECT dr Wojciecha Wesołka z Katedry Wzornictwa realizowany jest dzięki wsparciu z Wrocławskiego Centrum Akademickiego, wspólnie z firmą Navishipproject. W ramach programu Mozart X (edycja 2021/2022) opracowano 2 koncepcje domów na wodzie o metrażach 20 m2 i 80 m2. Od zarysów pomysłów, po szczegółowe badania wzornicze oraz wizualizacje z zewnątrz i wewnątrz.

Dom na wodzie Navishipproject 2022 – projekt dr Wojciecha Wesołka

Domy zaprojektowano z myślą o dwóch sposobach użytkowania. Mniejszy dom to wakacyjny mini dom pływający o powierzchni 20 m2. Zaplanowano w nim dwa pokoje połączone z aneksem kuchennym i łazienką. Sofy w pomieszczeniach rozkładają się na dwa wygodne łóżka o wymiarach 140 x 200 cm. Oba pokoje mają dostęp do tv. Większe pomieszczenie wyposażono dodatkowo w stolik/biurko. Dom posiada możliwość podłączenia dwóch oddzielnych pływających tarasów.

Większy dom o powierzchni 80 m2 to praktyczny, całoroczny dom na wodzie. Z obu stron dom posiada wyjścia na dwa oddzielne tarasy pływające o powierzchni użytkowej 2 x 20 m2. Łazienka, oddzielne WC i aneks kuchenny połączone są odpływami wody szarej do pojedynczego modułu pływaka. Upraszcza to konstrukcję. Zaplanowano dwa pokoje dla dzieci, sypialnię rodziców oraz miejsce na domowe biuro (za sofą w salonie). Przy wejściu możliwe jest wprowadzenie wiatrołapu. W opcji premium ciekawym rozwiązaniem może być świetlik dachowy nad stolikiem w kuchni.

Wnętrze obu domów wykonane w zabudowie modułowej. Pozwala to dostarczyć elementy konstrukcji domu w niemalże gotowej formie na miejsce cumowania drogami lądowymi. Transport mniejszych gabarytów poszerza możliwości dostarczenia domów w trudne logistycznie lokalizacje nad jeziorami i bez konieczności przepływania przez śluzy rzeczne.

Dodatkowa izolacja ścian zewnętrznych większego domu pozwalają zachować komfort termiczny podczas całorocznego użytkowania.

Więcej informacji o tych ciekawych projektach znajduje się na stronie projektanta.

Pozostałe aktualności