Dom Opieki Wyręczającej, etap projektowy zakończony! Teraz wdrożenie!

Opublikowano 12 lut 2023
azg
Dom Opieki Wyręczającej

Z przyjemnością informujemy, że etap projektów wnętrz, wyposażenia i komunikacji wizualnej Domu Opieki Wyręczającej dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci został ukończony.

Przypominamy, że w projekt zaangażowani byli prowadzący, asystenci oraz studenci następujących pracowni: Laboratorium Projektowania Przestrzeni i Obiektów Interaktywnych, Pracownia Projektowania Komunikacji Wizualnej, Pracownia Projektowania Architektury Wnętrz Multimedialnych, Pracownia Projektowania Mebli II, Pracownia Projektowania Kinetycznego oraz Pracownia Projektowania Pro-społecznego z Wydziału Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii, Pracownia Malarstwa Architektonicznego i Sztuki w Przestrzeni Publicznej z Wydziału Malarstwa.

W ramach współpracy z Wrocławskim Hospicjum dla Dzieci, przy wsparciu merytorycznym prezes Beaty Hernik-Janiszewskiej oraz fizjoterapeutki Agaty Pustuły, powstały następujące projekty: osiem pokoi dla dzieci, sala odpraw, sala konferencyjna, dwie bawialnie oraz system komunikacji wizualnej obejmujący pokoje, klatki schodowe i korytarze. W opracowaniu jest również mural nad wejściem do budynku.

>> Strona hospicjum <<

Uczestnicy projektu:

Przedstawiciele kadry naukowo-dydaktycznej z Wydziału Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii: dr hab. Dominika Sobolewska, dr hab. Marta Płonka, dr Agata Wojtyła-Młynarczyk, dr Wiktoria Lenart, dr Ada Brożyna, dr Patrycja Mastej, dr Magda Kasprzyca, mgr Jarosław Kowalczyk, mgr inż. Michał Majewski, mgr inż. Sebastian Sobótka, mgr Aleksandra Sitek oraz z Wydziału Malarstwa: dr Joanna Pałys.

Studenci kierunków projektowych Wydziału Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii: Magdalena Paszkowska, Julia Sołtysiak, Weronika Miłusiak, Mateusz Frąszczak, Katarzyna Grześkowiak, Julia Zwolińska, Karolina Parys, Julia Solnica, Sara Iwanowska, Zuzanna Mażul, Jagoda Mądrzak, Julia Garbowicz, Julia Kochańska, Gabriela Kordeusz, Wiktoria Białas, Joanna Furmanowicz, Magdalena Znamienkiewicz, Justyna Kaźmierska, Weronika Eszyk, Jagoda Barnak, Weronika Mądry, Julia Wywiał, Sylwia Śliwa, Nikola Celer.

Po ciężkiej, ale jakże przyjemnej pracy dla Hospicjum przygotowujemy się do etapu wdrożenia. Ogromnie dziękujemy wszystkim studentom i prowadzącym za pełne zaangażowanie!

dr hab. Marta Płonka, dr hab. Dominika Sobolewska