Przejdź do treści

Design by Śliwka Nałęczowska 2024

Konkurs
Opublikowano 22 kwi 2024
azg

Wystartowała piąta edycja konkursu dla pasjonatów grafiki i designu. 

Z początkiem kwietnia br. ruszyła piąta, jubileuszowa odsłona konkursu Design By Śliwka Nałęczowska. W tym roku zadaniem młodych artystów jest zaprojektowanie grafiki na opakowanie tych kultowych pralin. Nadesłane prace powinny być ilustracją hasła marki: „Śliwka Nałęczowska – inspiruje wszystkie zmysły”. Łączna pula nagród wynosi ponad 30 000 zł. Produkty ze zwycięskimi projektami trafią do ogólnopolskiej sprzedaży w 2025 roku jako część limitowanej linii Art Collection. Zgłoszenia można przesyłać do 15 maja br.

 

Konkurs Design by Śliwka Nałęczowska łączy w sobie aspekt artystyczny z użytkowym. Z jednej strony to platforma do komunikacji marki, a z drugiej szansa dla młodych twórców do zaprezentowania umiejętności i zobaczenia swoich prac w realizacji na sklepowych półkach. Dlatego w tym roku jury reprezentują zarówno eksperci z dziedziny sztuki, designu i wzornictwa przemysłowego, jak również specjaliści z obszaru marketingu.

Skład jury Design by Śliwka Nałęczowska 2024:
- dr Piotr Kuczkowski
- Prodziekan Wydziału Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii we wrocławskiej ASP

- Katarzyna Puczyłowska – odpowiedzialna za koordynację projektów w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, która za swoje działania artystyczne w 2021 r. otrzymała odznaczenie ministerialne Zasłużony dla Kultury Polskiej
- Lena Pianovska - członkini Zarządu STGU, inicjatorka, koordynatorka oraz mentorka w programie Mentoringowym STGU
- Aleksandra Tulibacka - redaktor naczelna magazynu Grafmag, współorganizatorka konferencji dla projektantów GrafConf
- Renata Krawczyk - ilustratorka i graficzka, znana w mediach społecznościowych jako @rena.illustration
- Marcin Małecki - redaktor naczelny i współzałożyciel tytułów Nowy Marketing oraz MamStartup

Projekty można przesyłać do 15 maja br. wyłącznie za pośrednictwem strony www.designbysliwkanaleczowska.pl.  Wyniki zostaną ogłoszone 20 czerwca br. Szczegółowe zasady uczestnictwa określa regulamin, którego akceptacja jest niezbędnym warunkiem do udziału w akcji.

Śliwka Nałęczowska

Regulamin konkursu

Regulamin konkursu design by Śliwka Naleczowska
pdf, 177.68 KB
Regulamin konkursu design by Śliwka Naleczowska

dr Piotr Kuczkowski
Prodziekan Wydziału Architektury Wnętrz Wzornictwa i Scenografii we wrocławskiej ASP. Współzałożyciel biura projektowego SZKICOVNIA®. Od 2016 związany z Katedrą Mebla. Zgłębia zagadnienia kształtowania z wykorzystaniem nowych technologii w procesie projektowania i kreacji. Od ponad 10 lat związany zawodowo z projektowaniem architektury
wnętrz i wzornictwa.

dr Piotr Kuczkowski

Pozostałe aktualności