Design as knowledge

Opublikowano 10 lis 2022
im

Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz to cykliczne wydarzenie artystyczne organizowane przez Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

W ramach 7 edycji odbyła się W dniach 20-21 października międzynarodowa konferencja naukowa Design as Knowledge, którą swoją obecnością uświetnili znamienici prelegenci z kraju i zagranicy. Konferencja traktowana jako interdyscyplinarne forum rozmowy o architekturze wnętrz stanowi ważne spotkanie ludzi wielu dyscyplin, których łączy sztuka projektowania. Biennale podejmuje zatem próbę tworzenia nowych definicji sztuki projektowania w kontekście wiedzy, funkcji i technologii. W Biennale biorą udział projektanci, artyści, pedagodzy oraz studenci wyższych uczelni artystycznych i projektowych z kraju i zagranicy. Przestrzenie ekspozycyjne wypełnione zostały projektami oraz instalacjami, które wykraczają poza tradycyjne postrzeganie i prezentowanie architektury, traktując wieloznaczność tematu jako okazję do działań z pogranicza architektury i sztuki, a także jako możliwość wielopłaszczyznowego doświadczania przestrzeni, ścierających się idei i poglądów w odniesieniu do haseł towarzyszących tej edycji biennale: design, art, function, knowledge, technology. Wydział Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii Akademii Sztuk Pięknych im. E .Gepperta we Wrocławiu był reprezentowany przez dr Aleksandrę Gajzler-Baranowską, która wystąpiła z wykładem: "Projektowanie przestrzeni wystawienniczych dla ośrodków edukacji ekologicznej- działania artystyczno-studialne."

Program Biennale jest w całości dostępny na stronie: http://www.iidb.pl/

Zdjęcia: Edyta Dufaj, Aleksandra Gajzler-Baranowska