Collaborative glass foundry

Opublikowano 16 mar 2022
mp

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z warsztatów Collaborative glass foundry prowadzonych przez profesora wizytującego Matthew Szosz.
Uczestnicy warsztatów zainspirowani tematem, będą  łączyć się w twórczej obserwacji zjawiska i realizować swoje pomysły w hucie szkła w Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności.

Matthew Szösz jest praktykującym artystą i pedagogiem znanym przede wszystkim z nowatorskich procesów i innowacyjnego wykorzystania szkła. Otrzymał tytuł MFA (szkło) w Rhode Island School of Design w 2007 roku. Został wyróżniony na arenie międzynarodowej takimi nagrodami jak Borowsky, Jutta-Cuny Franz i Tiffany Foundation Grant, a także ukończył rezydencje w Corning Museum of Glass, Het Glazenhuis, Duńskiej Akademii Królewskiej, Toyama Institute for Glass Arts, Canberra Huty Szkła, Australia National University, Virginia Commonwealth University i inne. Jego prace były wystawiane arenie międzynarodowej, między innymi w Museum of Fine Arts w Bostonie, Smithsonian Institution i Toyama Glass Art Museum. Jest członkiem oraz założycielem grupy kuratorskiej Hyperopia Projects i był dyrektorem wykonawczym Public Glass w San Francisco. Wykładał m.in. na Virginia Commonwealth University, University of Washington, University of Hawai'i, Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, Pilchuck Glass School, Penland School of Crafts i Bildwerk Frauenau.

International Year of Glass 2022!