Przejdź do treści

Black Box Exhibition

Fotorelacja
Opublikowano 28 lis 2023
im

W ramach  Międzynarodowej Konferencji Performatywnej,  LALKA NOVA 2: PERCEPCJE odbyła się wystawa Black Box Exhibition na której została zaprezentowana praca dyplomowa Scenografii naszej Akademii.

Dyplomantka Dominika Firla zrealizowała swój Dyplom w Pracowni Projektowania Przestrzennego pod opieką dr Bartosza Zamarka.

W moich animacjach chciałam pokazać miasto pod koniec jego życia. Ludzie nie są już w stanie w nim mieszkać, odeszli lub zniknęli, pozostawiając po sobie zniszczone betonozą tereny. Miejsca te są ponure i pozbawione kolorów. Znikła w nich większość natury. Przetrwały jedynie nieliczne stworzenia, które dały radę się przystosować. Są teraz znacznie większe, połączyły się częściowo z elementami otoczenia. Powstały też nowe gatunki, które ożywiły pozostałe budynki. Całe otoczenie jest żyjącym organizmem, nie przypominającym żadnego znanego nam stworzenia. Pająkowi, modliszce i skolopendrze udało się znaleźć dla siebie zakamarki w tym żywym, nieprzyjaznym środowisku i stworzyć tam swoje legowiska. Są smutnym symbolem zmian zachodzących w naturze. Na razie udało im się przetrwać, jednak nie wiadomo jak wielkim kosztem.

 

Kolejny raz pracę „Betonoza” będzie można zobaczyć podczas Najlepszych Dyplomów Scenografii Uczelni Artystycznych. Konkurs i wystawa realizowana jest przez Katedrę Scenografii ASP we Wrocławiu wraz z ASP Kraków, UA Poznań, ASP Warszawa w Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu.

LALKA NOVA to wydarzenie łączące formułę konferencji naukowej i przestrzeni prezentującej sztukę teatralną, performatywną i wizualną. https://www.lalkanova.com/

pomysłodawczyni i kuratorka Konferencji: Ewelina Ciszewska, dziekana Wydziału Lalkarskiego AST

Pozostałe aktualności