Przejdź do treści

Babie Lato w CK Agora

Opublikowano 06 paź 2023
and
Data
13 — 14 paź 2023
Finisaż: 13.10.2023 r., godz. 19:00
Miejsce

Hol CK Agora

ul. Serbska 5a
51-112 Wrocław

Zapraszamy na finisaż wystawy Ogród Kobiecości w ramach wydarzenia Babie Lato. Swoje prace zaprezentuje Paulina Zając, a o oprawę muzyczną zadba Artur Witkowski. Tego wieczora zagra dla nas także ShataQS, a lokalni twórcy zaprezentują swoje rękodzieło!

Wystawa Pauliny Zając to zaproszenie do podróży przez symboliczne arboretum, w którym rośliny, kolory, formy i tekstury zostają użyte jako metafory kobiecej natury i tożsamości. Poprzez różnorodne prace (od malarstwa i ceramiki, po fotografię i kolaż) artystka eksploruje piękno, delikatność, a jednocześnie nieokiełznanie siły przyrody.

Koncert towarzyszący zagra Artur Witkowski, który otuli nas ciepłym brzmieniem handpana w autorskich kompozycjach ilustrujących żywioły. Wstęp wolny.

Paulina Zając, Ogród kobiecości
Paulina Zając, Ogród kobiecości
Paulina Zając, Ogród kobiecości
Paulina Zając, Ogród kobiecości

Paulina Zając – artystka, kuratorka wystaw, edukatorka. Absolwentka Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Z zawodu mediatorka sztuki. Poza działaniem twórczym, łączy różnorodne kompetencje z zakresu pośrednictwa między artystą a odbiorcą. Prowadziła warsztaty artystyczne w instytucjach takich jak: Centrum Sztuki WRO, Regionalny Ośrodek Edukacji, OKiS, Centrum Kultury Agora, Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych, m.in. tych organizowanych przez Galerię Miejską. Twórczo rozwija się podejmując wiele mediów z zakresu malarstwa, fotografii, collage, grafiki, asamblażu i ceramiki. Głównym tematem, który podejmuje jest szeroko rozumiana natura.

Artur Witkowski – entuzjasta wspólnego muzykowania i muzyki improwizowanej. Jest podróżnikiem przez magiczny świat dźwięków, w którym nieustannie poszukuje własnego języka. Wykorzystując melodie handpanów, mis i gongów, artysta dzieli się z publicznością energią własnych emocji i zawartych w nich opowieści. Muzyka, którą tworzy, uruchamia w słuchaczach całą gamę odczuć, porusza wyobraźnię, uspokaja i relaksuje.

>> Babie Lato w CK Agora na FB <<

Pozostałe wydarzenia