Astitva Singh na 2. Przeglądzie Uczelni Artystycznych w Łodzi

Opublikowano 05 cze 2023
and

Przegląd Uczelni Artystycznych to inicjatywa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi o charakterze konkursowym, zapraszająca do współpracy młodych twórców ze wszystkich polskich akademii sztuk pięknych.

Wydarzenie jest częścią Fotofestiwalu  Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi. Tegoroczna edycja kontynuuje tworzenie platformy wymiany efektów pracy studentów oraz nauczycieli akademickich polskich uczelni.

Wystawa 2. Przeglądu Uczelni Artystycznych pt. Euforie odbędzie się w Akademickim Centrum Designu w Łodzi w dniach 118 czerwca 2023 roku.

Zapraszamy na finisaż  17.06 o godz. 18:00. W trakcie wydarzenia odbędzie się uroczyste wręczenie nagród oraz performatywny koncert VQ w wykonaniu Lary Alarcón.

Plakat promujący wystawę pt. Euforie

Nagrody

1. Międzynarodowe Jury w składzie: Karolina Hałatek, Krzysztof Candrowicz, Nina Venus, Sergio Valenzuela Escobedo, Urszula Tarasiewicz przyzna Nagrodę Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
  2. Odwiedzający wystawę goście oraz internauci wyłonią w plebiscycie on-line laureata Nagrodę Publiczności, którą jest wystawa indywidualna podczas kolejnej edycji Fotofestiwalu

Głosowanie

Serdecznie zachęcamy do głosowania w plebiscycie na reprezentanta naszej Akademii. Można to zrobić w dniach 117. czerwca, do godz. 16:00. Głosujemy >> tutaj <<

Reprezentant ASP Wrocław

Astitva Singh, Tame Reality Children of the streets
Katedra Sztuki Mediów, Wydział Grafiki i Sztuki Mediów
Pracownia Fotografii Intermedialnej i Działań Dokamerowych
Promotor: dr hab. Agata Szuba

Autorzy wszystkich prac

Katarzyna Serkowska – Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
Izabela Makocka – Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
Mateusz Zubel – Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
Andrzej Szwabe – Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu
Kacper Rubinkowski – Akademia Sztuki w Szczecinie
Katarzyna Kalicka, Jerzy Mróz – Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Astitva Singh – Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Przegląd Uczelni Artystycznych

Inicjatywa narodziła się w 2022 roku i była nawiązaniem do cyklicznej niegdyś wystawy – Fabryki Fotografii – Międzynarodowego Przeglądu Szkół, organizowanego przez Fotofestiwal w latach 2003-2011. Jej owocem była zorganizowana w Akademickim Centrum Designu wystawa "zbiór nieskończony", która miała charakter konkursowy, a zwycięski projekt, wyłoniony w Internetowym Plebiscycie Publiczności, otrzymał Nagrodę Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Kuratorki tegorocznej edycji Przeglądu Uczelni Artystycznych: dr hab. Dominika Sadowska, dr Agnieszka Chojnacka
Oprawa graficzna: Witold Gretzyngier
Ekspozycja jest czynna: 114.06.23 / godz. 12:00–19.00 oraz 1518.06.23 / godz. 12.00–21.00.
Patron medialny: Magazyn Szum

fotofesiwal.com
asp.lodz.pl
o festiwalu

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.