Przejdź do treści

Agnieszka Ejsymont, Niezłe Szprychy

Ogłoszenie
Opublikowano 19 wrz 2022
azg

Historia zatoczyła KOŁO! Nadszedł wyczekiwany przez wszystkich dzień! Niezłe Szprychy są już dostępne w przedsprzedaży!! 

Nasza absolwentka, Agnieszka Ejsymont, z Pracowni Projektowania Komunikacji Wizualnej prowadzonej pod kierunkiem dr hab. Marty Płonki, w ramach dyplomu magisterskiego, napisała i zaprojektowała książkę o niesamowitych kobietach, cyklistkach, a teraz ją wydaję. Projekt sporo od tego czasu przeszedł: obrona dyplomu, 3 przeglądy projektowe, 5 konkursów, 4 wystawy w Polsce i za granicą, na żywo i online. Spotykał się z pozytywną reakcją środowisk projektowych, zyskiwał uznanie i coraz częściej pojawiające się pytanie: gdzie można kupić książkę?

Więcej info na: https://bit.ly/3Uk8X7J oraz https://niezleszprychy.pl/

Marta Płonka

A. Ejsmont, Niezłe Szprychy

Agnieszka Ejsymont, projekt dyplomowy: „Niezłe Szprychy – publikacja o kobietach w kulturze rowerowej”

W ostatnich latach następuje wyraźny rozkwit kobiecej kultury rowerowej. Widać to chociażby na co dzień na ulicach miast, na których pojawia się coraz więcej rowerzystek. Dziewczyny “kręcą” w mieście i poza nim, na damkach, singlach czy ostrych. Dojeżdżają rowerem do szkoły i pracy, pracują jako kurierki rowerowe. Sporą popularnością cieszą się także rowerowe grupy girls only (przeznaczone tylko dla dziewczyn). Zrzeszają

one dziewczyny o podobnych zainteresowaniach i stwarzają komfortowe, wspierające środowisko dla tych, które stawiają dopiero swoje pierwsze kolarskie kroki. Pozytywne zmiany widać także w profesjonalnym wymiarze tej dyscypliny. Dzięki intensywnym działaniom w tej kwestii, sytuacja kolarstwa kobiecego stopniowo się polepsza, a jego obecność w świadomości społecznej i mediach wzrasta.

Dotarcie do tego etapu kosztowało jednak niemało wysiłku. Na przestrzeni lat kobiety mierzyły się z najróżniejszymi przeszkodami w walce o swoje miejsce w tym zdominowanym przez mężczyzn środowisku. Za każdym razem jednak udowadniały swoją siłę, siostrzeńską solidarność i determinację. Swoją dzisiejszą pozycję kobiece kolarstwo zawdzięcza wielu wspaniałym kobietom, które przyczyniły się i wciąż przyczyniają do jego rozwoju na różnych płaszczyznach – tytułowym Niezłym Szprychom.

Pozostałe aktualności