Przejdź do treści

Adam Abel na konferencji NCECA w USA

Ogłoszenie
Opublikowano 12 kwi 2023
and
Konferencja NCECA

Dr hab. Adam Abel, profesor ASP na Wydziale Ceramiki i Szkła znalazł się w gronie artystów, których prezentacje zostały zaakceptowane do programu 57 konferencji NCECA  (The National Council on Education for the Ceramic Arts) – jednej z największej konferencji związanej z dyscypliną ceramiki, corocznie odbywającej się w USA.

Tegoroczna konferencja funkcjonująca pod hasłem CURRENT zlokalizowana była w ogromnym centrum kongresowym "Duke Energy Convention Center" w centrum Cincinnati w stanie Ohio w USA. Oficjalny czas trwania konferencji zamykał się w okresie od 15 marca do 18 marca. Oprócz wykładów i prezentacji, konferencji towarzyszyły panele dyskusyjne, warsztaty oraz wystawy. Kilkadziesiąt wystaw związanych ze sztuką ceramiki, umiejscowionych było zarówno w centrum konferencyjnym, jak i w samym mieście i jego okolicach (ilość zamykała się w granicach 100 dużych i mniejszych wystaw oddalonych nawet o kilkanaście kilometrów od centrum).  Wystawy współczesnej sztuki ceramiki prezentowane były między innymi w takich ośrodkach jak w Alice F. and Harris K. Weston Art Gallery, Contemporary Arts Center, Art Academy of Cincinnati, Cincinnati Art Museum, Solway Building i wielu innych.

Ze względu na ogromną ilość  pokazów i wykładów, często kilkukrotnie nakładających się na siebie , wydarzenia zostały one podzielone na kilkanaście sekcji tematycznych. 

Wykład Adam Abla pt. „Clayrithmic: Coding the Process" przedstawiony został w sekcji Clay Fab Lab i odnosił się do algorytmicznych mechanizmów projektowania obiektów ceramicznych i ich transformacji. W swoim wystąpieniu przedstawił w jaki sposób stworzona przez niego eksperymentalna aplikacja oraz wpisane w nią algorytmy mogą przyczyniać się do przezwyciężenia estetycznych i technicznych ograniczeń wynikających ze skrzyżowania się technologii druku 3D i procesów związanych z powstawaniem ceramiki. Zagadnienia poruszone podczas wykładu zostały opisane w artykule Adama Abla opublikowanym w „The NCECA Journal Vol. 43”, czasopiśmie towarzyszącym wydarzeniu. Według danych organizatorów, konferencję odwiedziło ponad 5000 osób zarejestrowanych na to wydarzenie.

Zapraszamy do fotorelacji z wydarzeń konferencyjnych w Duke Energy Convention Center oraz z wystawy towarzyszącej „2023 NCECA Annual – I Contain Multitudes” w Weston Gallery przy 650 Walnut Street w Cincinnati.

info: Adam Abel
zdjęcia: Adam Abel
zdjęcia z wystąpienia autora: Bri Murphy i Janina Myronowa

Pozostałe aktualności