50. 35 lat Katedry Wiedzy Wizualnej i 15 lat Katedry Sztuki Mediów we wspomnieniach studentów uczelni

Opublikowano 24 lis 2022
im

Z okazji obchodów 50-lecia Katedry Sztuki Mediów na ASP we Wrocławiu (35 lat Katedry Wiedzy Wizualnej + 15 lat Katedry Sztuki Mediów) powstało wydawnictwo albumowe stanowiące swoisty certyfikat jakości kształcenia tej Katedry.

Pomysłodawca, redaktor i opiekun projektu, prof. Wiesław Gołuch zaprosił do podzielenia się swoimi wspomnieniami ponad pięćdziesięcioro absolwentów Katedry. Opowieści ułożone są chronologicznie, od najbardziej oddalonych w czasie do tych z ostatnich lat. Każda ma indywidualną, autorską formę – merytoryczną, anegdotyczną, a nawet literacką. To, co je łączy to sympatia do tego miejsca i spotkanych tam ludzi. Album ten to spotkanie niekwestionowanych osobowości, rozrzuconych w czasie i przestrzeni, które stworzyły w wydawnictwie niezwykłe wydarzenie, prawdopodobnie niemożliwe w realu.

Redakcja: Wiesław Gołuch
Współpraca redakcyjna: Andrzej Saj

Korekta językowa: Natalia Karnecka
Projekt typograficzny, opracowanie graficzne, skład i łamanie tekstów: Maciej Majchrzak