4 edycja Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Malarskiego im. W. Fangora

Opublikowano 21 mar 2022
im

Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku już po raz czwarty organizuje Ogólnopolski Studencki Konkurs Malarski im. Wojciecha Fangora.

Konkurs skierowany jest do studentów malarstwa na akademiach i uniwersytetach w całej Polsce. W poprzedniej edycji wzięło udział ponad dwieście osób, spośród których wyłoniliśmy szesnastu finalistów.

Nagrody

• Nagroda Główna w wysokości 10.000 zł ufundowana przez Fundację Promocji Twórczości Wojciecha Fangora
  • Nagroda Specjalna w wysokości 5.000 zł ufundowana przez Organizatora, przeznaczona dla uczestnika-studenta Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku
  • Nagroda dodatkowa w postaci Rezydencji Artystycznej ufundowana przez CSW Łaźnia
  • Organizator zastrzega sobie również prawo do przyznania honorowego wyróżnienia

Wybrane przez jury prace będą zaprezentowane na wystawie w Auli, Wielkiej Zbrojowni ASP w Gdańsku, natomiast zdobywcy Nagrody Głównej i Nagrody Specjalnej zostaną zaproszeni do pokazów indywidualnych w renomowanych galeriach w Olsztynie, we Wrocławiu, w Gdyni, w Zakopanem i w Gdańsku.

Więcej informacji na stronie