Przejdź do treści

3rd Polish-German Bridge Conference

Ogłoszenie
Opublikowano 19 cze 2023
and

Jeszcze tylko do 20 czerwca trwa rejestracja na trzecią edycję Bridge Conference, jedno z najważniejszych wydarzeń skupiających polskich i niemieckich przedstawicieli akademickich oraz biznesowych. Konferencja odbędzie się w Krzyżowej, miejscu historycznego pojednania polsko-niemieckiego, w dniach od 29.06 do 01.07.2023. Wydarzenie stanowi doskonałą okazję do nawiązania nowych kontaktów, wymiany wiedzy i doświadczeń oraz zaprezentowania najnowszych osiągnięć naukowych i przemysłowych z Polski i Niemiec. Zapisy na bridgeconference.eu.

Bridge Conference to jedno z najważniejszych wydarzeń naukowo-biznesowych, skupiających przedstawicieli akademickich i biznesowych z Polski i Niemiec. Wśród członków Komitetu Naukowego konferencji jest Pani dr hab. Marta Płonka, prof. ASP – Prorektor ds. naukowych i współpracy z podmiotami zewnętrznymi. 

Konferencja stanowi platformę do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz prezentacji najnowszych osiągnięć naukowych i przemysłowych. Trzecia edycja wydarzenia odbędzie się w Krzyżowej, miejscu, które przeszło do historii jako miejsce pojednania polsko-niemieckiego.

3rd Polish-German Bridge Conference

Celem konferencji jest przedstawienie wybranych osiągnięć naukowych z Polski i Niemiec, które mają na celu rozwiązanie kluczowych wyzwań stojących przed społeczeństwami oraz możliwości wdrożenia ich w przemyśle, zwłaszcza w Niemczech i Polsce. Konferencja skupi się na kilku głównych tematach, takich jak energetyka, medycyna, przemysł 4.0, transport, sztuczna inteligencja czy materiały i technologie. Będą to kwestie, które mają kluczowe znaczenie dla przyszłości i rozwoju obu krajów.

Wydarzenie składać się będzie z kilku paneli dyskusyjnych, prezentacji naukowych oraz sesji networkingowych. W ramach paneli dyskusyjnych eksperci będą omawiać najnowsze trendy technologiczne oraz wyzwania stojące przed nauką i biznesem. W sesjach networkingowych uczestnicy będą mieli okazję do nawiązania wartościowych kontaktów oraz podzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi uczestnikami. W ramach wydarzenia zaplanowane są również uroczyste kolacje, zwiedzanie Pałacu w Krzyżowej, koncerty, pokazy artystyczne i zwiedzanie Kościoła Pokoju w Świdnicy.

Trzecia edycja Bridge Conference to doskonała okazja dla naukowców i przedsiębiorców z Polski i Niemiec, aby nawiązać kontakt, podzielić się wiedzą i doświadczeniami oraz zaprezentować swoje innowacyjne rozwiązania. Więcej informacji oraz możliwość rejestracji znajduje się na stronie bridgeconference.eu.

Wydarzenie organizuje Konferencja Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola wraz z Politechniką Wrocławską (lider wydarzenia) oraz partnerami z Niemiec – Technische Universität Dresden i Technische Universität Chemnitz.

Pozostałe aktualności