31. Wrocławskie Targi Dobrych Książek 2023

Opublikowano 28 lis 2023
im

Rozstrzygnięcie konkursu na pieczątkę-ekslibris 31. Wrocławskich Targów Dobrych Książek 2023!

Z inicjatywy Wrocławskich Targów Dobrych Książek na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów w Katedrze Projektowania Graficznego odbył się wewnętrzny konkurs na znak tegorocznej, 31. edycji Targów, który pojawi się na pieczątkach. Do konkursu zostało zgłoszonych blisko 50 projektów studentów z Pracowni Ilustracji dr. hab. Tomasza Brody, Pracowni Książki dr. hab. Magdaleny Wosik, Pracowni Projektowania Pisma i Form Wydawniczych dr. hab. Andrzeja Moczydłowskiego oraz Pracowni Reklamy i Informacji Wizualnej dr. hab. Artura Skowrońskiego.

W zdarzeniu pośredniczyła przewodnicząca jury Nagród Edytorskich Pióra Fredry i Dobrych Stron, dr Anita Wincencjusz-Patyna, koordynował je dr hab. Andrzej Moczydłowski. Konkurs został rozstrzygnięty 24.11.2022 w głosowaniu komisji składającej się z przedstawicieli Targów oraz ASP Wrocław.

Decyzją jury wszystkie zgłoszone do konkursu prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Hali Stulecia w trakcie trwania Targów.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 01.12. o godz. 14.00 w Hali Stulecia, stoisko nr 123. 31. Wrocławskie Targi Dobrych Książek odbędą się w dniach 30.11-3.12.2023.

Zwycięski projekt – 1. miejsce - zajęła Kalina Kurleto (2. rok Grafiki, studentka studiów niestacjonarnych)

1 miejsce. Kalina Kurleto

2. miejsce zajęła Katarzyna Paterek (3. rok Grafiki, studentka studiów niestacjonarnych)

2. miejsce Zuzanna Paterek

3. miejsce zajęła Katarzyna Mizera (1. rok Wydziału Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii, Kierunek Wzornictwo, fakultet w Pracowni Ilustracji, studentka studiów stacjonarnych).

3. miejsce Katarzyna Mizera

Jury zdecydowało również o przyznaniu 5 równorzędnych wyróżnień:

Wiktorii Juchnowicz (3 rok Grafiki, studentka studiów stacjonarnych)

targi Dobrych Książek

Maryii Dziamidce (3. rok Grafiki, studentka studiów niestacjonarnych)

Maryia Dziamidka

Marii Iwaniuk (3. rok Grafiki, studentka studiów niestacjonarnych)

Maria Iwaniuk

Monice Litwie (4. rok Grafiki, studentka studiów stacjonarnych)

Monika Litwa

Idze Krzemieniewskiej (2. rok Grafiki, studentka studiów niestacjonarnych).

Iga Krzemieniewska