22 Prezentacje – Leszno 2022

Opublikowano 19 Maj 2022
im

Zapraszamy do wzięcia udziału w 22 Prezentacjach – Leszno 2022.

PREZENTACJE to wystawa o charakterze konkursowym, organizowana w formie biennale od 1979 roku, która od początku zakładała uczestnictwo artystów profesjonalnych i studentów ostatniego roku studiów dyplomowych magisterskich wyższych uczelni artystycznych. Chcemy zgodnie z ideą promować lokalne środowisko plastyczne, dlatego zachęcamy do uczestnictwa artystów związanych z regionem leszczyńskim poprzez miejsce zamieszkania, pracy czy urodzenia. Lata pracy wystawienniczej Galerii MBWA, spowodowały utworzenie prężnie działającej grupy artystów utożsamiających się z miejscem i tym wydarzeniem. Z biegiem lat wielokrotnie podkreślano znaczącą rolę Prezentacji w rozwój lokalnej społeczności artystycznej. Reguła wydarzenia podlegała stałej transformacji czego zasługą są kuratorzy i zmieniający się członkowie jury. Co dwa lata mamy możliwość obok klasycznych technik takich jak malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba i fotografia obserwować prace z pogranicza multimediów, a także instalacje czy szeroko pojmowane działania artystyczne.

Więcej informacji na stronie

Regulamin 22 prezentacje Leszno