PrintcardWroclaw exhibition/exchange/existance vol. l

PrintcardWroclaw exhibition/exchange/existance vol. l

PrintcardWroclaw to międzynarodowy projekt, który powstał w Pracowni Książki Artystycznej prof. Anny Janusz-Strzyż i ad Mariusza Gorzelaka 6 lat temu z myślą o integrowaniu grafików.

Główną ideą PrintcardWroclaw jest wymiana odbitek graficznych wykonanych tradycyjnymi technikami graficznymi w formacie pocztówki między artystami z całego świata (do tej pory w projekcie uczestniczyło ponad 400 artystów z około 30 krajów, 6 kontynentów). Wszyscy artyści biorący udział dzielą się własnymi refleksjami graficznymi na różne tematy. Tworząc zachęcamy i inspirujemy do współtworzenia, a jednocześnie inspiruje nas to, co otrzymujemy. Dzielenie się, rozwijanie, współpraca, demokratyzacja sztuki, społeczność, uczestnictwo i przyjaźń to nasze podstawowe wartości przedstawione w tym projekcie. Projekt współtworzyli i współtworzą z oddaniem na zasadach kolektywu pracownicy, doktoranci, studenci i studenci programu Erasmus+ Pracowni Książki Artystycznej.

Na Wystawie PrintcardWroclaw exhibition/exchange/existance vol. l w Galerii Kino Chcielibyśmy zaprezentować prace artystów z serii: "Wymiana", "Zapiski z nicości", "Poza kontrolą", „Dziwne druki, Co zdarzyło się jutro” i „Dolina Niezwykłości. Obraz bez nas”.

Więcej na naszych stronach: www.facebook.com/PrintcardWroclaw i www.instagram.com/printcard_wroclaw


informacja: dr Mariusz Gorzelak
zamieścił: Michał Pietrzak

Galeria:

Więcej »