Przejdź do treści

Sztuka na weekend

Sztuka na weekend

GRUDZIEŃ

Mój szkicownik. Rzemiosło artystyczne-techniki introligatorskie

Podczas kursu zaprojektujesz i wykonasz samodzielnie szkicownik zgodnie z tradycją introligatorskiego rzemiosła artystycznego. Nauczysz się efektywnej pracy z papierem i poznasz czynności typowe dla warsztatu introligatora. Dowiesz się również jak samodzielnie wykonać podstawowe narzędzia potrzebne we własnym warsztacie. Poznasz różne rodzaje papieru, kleju i tkanin oraz nauczysz się wielu technik pracy z nimi przydatnych nie tylko przy oprawie książek. Celem kursu jest rozwinięcie świadomości na temat struktury książki i znaczeniu jej elementów oraz rozwinięcie samodzielności twórczej poprzez praktyczne doświadczenie.

Termin (do wyboru z przedziału dat): 1-2 grudnia, 16-17 grudnia
Wymagania
: Bez dodatkowych kwalifikacji. Mile widziane zdolności manualne.
Wymiar zajęć: 16 godzin, 2 dni
Liczba uczestników: 6 osób
Prowadzący: lab. Edwin Zapotoczny
Cena: 850zł brutto

 

Świąteczny zawrót głowy- ozdoby na choinkę i świąteczny stół w technice fusingu

Podczas kursu weekendowego uczestnicy zapoznają się z techniką fusingu oraz budową pieca elektrycznego, narzędziami do szkła, technikami jego cięcia oraz łamania.  Prócz wiedzy teoretycznej i praktycznej uczestniczy wykonają własnoręcznie ozdoby choinkowe, które będą mogli zawiesić na świątecznym drzewku lub podarować bliskiej osobie jako prezent.

Termin: 17 grudnia
Wymagania
: Bez dodatkowych kwalifikacji. Mile widziane zdolności manualne.
Wymiar zajęć: 4 godzin, 1 dzień (niedziela) 4 godzin zegarowe (9-13.00)
Liczba uczestników: 10 osób
Prowadzący: dr Justyna Żak
Cena: 

 

Plakat dobry na wszystko-plakat literniczy wydrukowany na Riso

Różnorodne kształty i formy liter dają wielkie możliwości zaprojektowania ciekawego plakatu. Nauczysz się, jak wyszukiwać i wybierać oryginalne kroje pisma tak, żeby najlepiej pasowały do Twojego pomysłu na plakat. Litery lub krótkie teksty mają moc wywoływania swoim kształtem skojarzeń i emocji, jeszcze zanim przeczytamy treść. A jak przeniesiesz ekspresję swojego plakatu w inny wymiar – druku przy pomocy kolorowych atramentów na różnych papierach. Wzmocni to siłe wyrazu ! Powielacz riso to nie jest zwykła drukarka. Ma swoją duszę i pozwala na uzyskanie unikatowych wydruków. Trzeba jednak poznać jego specyfikę. Efekt może być zdumiewający.

Termin: 2,3-9,10 grudnia
Wymagania:
Znajomość podstaw programów Adobe Illustrator i Photoshop
Prowadzący: dr Maciej Majchrzak, as; mgr Iwona Matkowska, as.
Czas trwania: 32 h, 4 dni, weekendy przez 2 tygodnie
Liczba uczestników: 15
Cena kursu: 850 zł brutto

Technika dawnych królów- Pâte de verre


Sztuka szkła odlewanego w piecu na terenach Europy swój renesans przeżywała dopiero w XIX i XX wieku. Podczas warsztatów  uczestnicy zgłębią proces tworzenia naczyń w technice Pâte de verre poczynając od stworzenia modeli naczyń, sporządzania form oraz przygotowania ich do  etapu, jakim jest wypał. Cały proces zakończymy obróbką szlifierską by powstałym naczyniom nadać finalny kształt oraz blask.

Termin: 9-10, 16 grudnia
Wymagania:
 wiek 16+
Prowadzący: dr Justyna Żak
Czas trwania: 18h 3 dni (sobota, niedziela, sobota) po 6 godzin zegarowych (9-15.00)
Liczba uczestników: 6 osób
Cena kursu: 850 zł

 

Moje pudełko. Rzemiosło artystyczne-techniki introligatorskie

Podczas kursu zaprojektujesz i wykonasz samodzielnie pudełko zgodnie z tradycją introligatorskiego rzemiosła artystycznego. Nauczysz się efektywnej pracy z papierem i poznasz czynności typowe dla warsztatu introligatora. Dowiedz się krok po kroku, jak zaprojektować i wykonać swój wymarzony piórnik ręcznie, w oparciu o format, kolorystykę, tkaninę lub rodzaj papieru.Podczas kursu zaprojektujesz i wykonasz samodzielnie pudełko zgodnie z tradycją introligatorskiego rzemiosła artystycznego. Nauczysz się efektywnej pracy z papierem i poznasz czynności typowe dla warsztatu introligatora. Dowiedz się krok po kroku, jak zaprojektować i wykonać swój wymarzony piórnik ręcznie, w oparciu o format, kolorystykę, tkaninę lub rodzaj papieru.

Termin: 9,10 grudnia
Wymagania
: Bez dodatkowych kwalifikacji. Mile widziane zdolności manualne.
Wymiar zajęć: 16 godzin, 2 dni
Liczba uczestników: 6 osób
Prowadzący: lab. Edwin Zapotoczny
Cena kursu: 850 zł brutto

 

Warsztaty renowacji mebli zabytkowych i współczesnych

Rzemiosło i sztuka idą ramie w ramie od dawnych czasów.

Oferta skierowana do osób początkujących, hobbystów, czy do osób pragnących wiedzę teoretyczną przełozyć w doświadczenie praktyczne. Wszystko to pod okiem mistrza sztuki renowacyjnej z wieloletnim doświadczeniem. Podczas DWUNASTU godzin, uczestnicy pod okiem prowadzącego będą mieli okazje poddać renowacji niewielkich gabarytów mebel. Uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę na temat konstrukcji mebli, technik klejenia, uzupełnienia ubytków, obróbki materiału, wykończenia, a także zgłębić wiedzę z historii styli.

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, to miejsce nauki oraz  inspiracji, gdzie wiedzą teoretyczną przekłada się na praktykę w licznych pracowniach.

Teraz dołączyć do grona artystów - rzemieślników możesz i Ty. ASP we Wrocławiu przedstawia ofertę CERTYFIKOWANYCH kursów rzemieślniczo- artystycznych, Które odbywają się  co weekend w ścianach dawnego budynku ASP przy ul . Traugutta prawie w samym centrum miasta. Poczuć atmosferę uczelni, zdobyć fachową wiedzę możesz odwiedzając zajęcia z renowacji mebli, tapicerowania oraz rzeźby w drewnie. 

 Uczelnia zapewnia wszystkie niezbędne narzędzia oraz materiały wykończeniowe, a także fachową pomoc prowadzącego.  Gotowy wyrób staję się własnością uczestnika.

Termin: 16-17 grudnia
Wymagania: Bez dodatkowych kwalifikacji. Mile widziane zdolności manualne.
Wymiar zajęć: 12 godzin, 2 dni (sobota, niedziela) po 6 godzin lekcyjnych (9-14.00)
Liczba uczestników: 6 osób
Prowadzący: stolarz Viktor Yatskevych
Cena:- 850 zł

Warsztaty tapicerskie

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, to miejsce nauki oraz  inspiracji, gdzie wiedzą teoretyczną przekłada się na praktykę w licznych pracowniach.

Oferta skierowana do osób początkujących, hobbystów, czy do osób pragnących wiedzę teoretyczną przełozyć w doświadczenie praktyczne. Wszystko to pod okiem mistrza sztuki renowacyjnej z wieloletnim doświadczeniem.

Uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę na temat konstrukcji mebli tapicerowanych, rodzajów wypełnień, wykonywania tapicerki. Prowadzący, Wiktor Jackiewicz, z wykształenia nauczyciel, z zamiłowania rzeźbiach, będzie dzielił sie doświadczeniem zdobytym w Pracowni Mebli Artystycznych. Podczas dwunastu godzin, uczestnicy pod okiem prowadzącego będą mieli okazje poddać renowacji niewielki tapicerowany mebel lub mebel. Uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę na temat konstrukcji mebli tapicerowanych, rodzajów wypełnień, wykonywania tapicerki. Każdy z procesów zostanie poprzedzony dawką wiedzy teoretycznej.

Teraz dołączyć do grona artystów - rzemieślników możesz i Ty. ASP we Wrocławiu przedstawia ofertę CERTYFIKOWANYCH kursów rzemieślniczo- artystycznych, które odbywają się  co weekend w ścianach dawnego budynku ASP przy ul . Traugutta prawie w samym centrum miasta.Poczuć atmosferę uczelni, zdobyć fachową wiedzę możesz odwiedzając zajęcia z renowacji mebli, tapicerowania oraz rzeźby w drewnie. 

Uczelnia zapewnia wszystkie niezbędne narzędzia oraz materiały wykończeniowe, a także fachową pomoc prowadzącego.  Gotowy wyrób staję się własnością uczestnika.

Termin (jeden weekend do wyboru z zakresu dat): 2-3 grudnia, 16-17 grudnia
Wymagania
: Bez dodatkowych kwalifikacji. Mile widziane zdolności manualne.
Wymiar zajęć: 12 godzin, 2 dni (sobota-niedziela) po 6 godzin lekcyjnych (9-14)
Liczba uczestników: 8 osób
Prowadzący: stolarz Viktor Yatskevych
Cena: 900zł brutto

Zapisy krok po kroku

Krok pierwszy

Wybierz kurs i sprawdź wszystkie informacje zawarte w sylabusie. 

W ramach różnych dziedzin wiedzy wprowadzamy nowe kursy, dlatego zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej nowej oferty edukacyjnej i  śledzenia kolejnych jej propozycji.

Krok drugi

Uzupełnij formularz zgłoszeniowy (do pobrania poniżej) i wyślij skan na adres: kursy@asp.wroc.pl

Krok trzeci

O konieczności wniesienia opłaty za kurs zostanie wysłana informacja drogą mailową.

Do pobrania

Regulamin uczestnictwa
pdf, 70.92 KB
Regulamin uczestnictwa
Zgłoszenie uczestnika
doc, 43.5 KB
Zgłoszenie uczestnika

Kontakt

Kierownik
mgr Iwona Matkowska
kursy@asp.wroc.pl

Dział Organizacji Studiów

Kierownik
mgr Małgorzata Szumiejko
tel.: +48 713 438 031 wewn. 303
e-mail: m.szumiejko@asp.wroc.pl