Magdalena Wosik, Kilka plakatów

Magdalena Wosik, Kilka plakatów

Zapraszamy na swoją wystawę do Saloniku w Kinie Astra w Obornikach Śląskich.

To bardzo kameralna, z uwagi na ograniczone możliwości ekspozycji, prezentacja. Plakaty zawisły już na przełomie września i października 2020 r. ale dopiero teraz pojawiła się szansa na osobiste spotkanie z widzami. W najbliższą sobotę, 6 lutego w godzinach od 16 do 19 będę artystka będzie czekać na Państwa w Saloniku. (Spotkanie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego.) 

Serdecznie zapraszamy!

***


„Magdalena Wosik. Kilka plakatów”
Na kameralnej wystawie „Magdalena Wosik. Kilka plakatów” prezentuję zestaw prac, które powstały w ciągu ostatnich czterech lat. Zależało mi, żeby pokazać jeden z najnowszych plakatów „Lemon de?”  – wyróżniony Nagrodą Fundacji AnStifter na tegorocznym VIII Międzynarodowym Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego w Oświęcimiu. W pewnym sensie podporządkowałam mu pozostałe wybory – chciałam, by całość była formalnie spójna i wybrałam prace, w których sięgam po podobne narzędzia i środki wyrazu.
Obok graficznych wypowiedzi na tematy społeczne umieściłam plakaty kulturalne. Te pierwsze poruszają zwykle poważne problemy, a w drugich często muszę z odpowiednią powagą zaprezentować instytucję czy wydarzenie. Jednak zawsze staram się chociaż odrobinę mrugnąć okiem do widza. Życie bez odrobiny humoru potrafi przygnieść, plakat też. Dlatego mam nadzieję, że ta wystawa będzie skłaniać do refleksji z uśmiechem.

Wystawa jest jedną z imprez towarzyszących obchodom 25-lecia Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów wrocławskiej ASP.


zamieściła AZG

Galeria:

Więcej »