MŁODA POLSKA SCENOGRAFIA - relacja

MŁODA POLSKA SCENOGRAFIA - relacja

Wystawa prac studentów z pięciu polskich uczelni artystycznych, kształcących w dziedzinie scenografii XIV Quadriennale Scenografii i Architektury Teatralnej w Pradze 6 - 16 czerwca 2019.

Z inicjatywy  Katedry Scenografii ASP we Wrocławiu udało się doprowadzić do  pierwszej wspólnej wystawy pięciu polskich uczelni artystycznych, kształcących w dziedzinie scenografii. Był to ogromny wysiłek nas wszystkich, całego zespołu Katedry. Prace nad projektem i przygotowaniami realizacyjnymi wystawy trwały cały rok akademicki.

Młoda polska scenografia. Wystawa prac studentów z lat 2015 – 2018 - została zakwalifikowana jako wydarzenie towarzyszące XIV edycji Quadriennale Scenografii i Architektury Teatralnej, które odbywa się w Pradze od 6 do 16 czerwca 2019. Wernisaż wystawy odbył się 7 czerwca o godz.16.00 w Galerie Ceskych Center, Rytirska 539/31 Praha 1.

Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu reprezentowałynastępujące prace studentów  i absolwentów kierunku Scenografia na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa: Anna Adasiak,Agnieszka Aleksiejczuk, Izabela Banaszek, Wiktoria Bendiuk, Anna Błoch, Jakub Fidler, Jan Głąb, Natalia Jędrych,  Joanna Kubik, Klaudia Laszczyk, Sebastian Siepietowski, Zofia Wróblewska, Zuzanna Zajt, Aleksandra Zaleska, Jakub Syrkowski.

Wystawę wspierał  Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (PO ITI) z Warszawy, we współpracy z Instytutem Polskim w Pradze oraz Centrum Scenografii Polskiej - oddział Muzeum Śląskiego w Katowicach. Powstał katalog wystawy prezentujący naszą uczelnię i wszystkie prace. Otrzymaliśmy również dużą pomoc od Rektorów Akademii oraz naszego Rektora, prof. Piotra Kielana, dzięki czemu mogliśmy tam być i uczestniczyć nie tylko w wernisażu, ale i w całym Quadriennale.

zamiescił: Damian Banasz
Katedra Scenografii

Galeria:

Więcej »