Woda. Żywioł- Symbol- Materia.

Woda. Żywioł- Symbol- Materia.

-fotorelacja z wystawy doktorskiej Weroniki Lucińskiej

W dniu 25 października2018 roku w Galerii Miejskiej we Wrocławiu otwarta została wystawa doktorska Weroniki Lucińskiej pt. „Woda. Żywioł- Symbol- Materia.” Uzupełnieniem wernisażu był koncert jazzowy grupy Piotr Wojtasik Quartet.

„Czasami próba opisania i zinterpretowania tego, co zdawałoby się najprostsze, najbardziej zwyczajne, stawia przed nami trudne do pokonania przeszkody. Podobnie jest w przypadku prezentowanej wystawy Weroniki Lucińskiej. Stare indonezyjskie przysłowie mówi, że „wszyscy wiedzą, iż kropla wody rozlewa się w oceanie, a mało kto dostrzega, że ocean rozlewa się w kropli.” Dociekliwe spojrzenie na wodę otwiera okna na światy, które są w nas i obok nas wszechobecne. Mówimy o śmiałej, choć, gdy przyjrzec się bliżej, precyzyjnej, a pod względem form i środków również odkrywczej wyprawie w złożony świat wody.”

Mirosław Jasiński, kurator wystawy

W dniu 7.11.2018 Rada Wydziału Ceramiki i Szkła podjęła uchwałę o nadaniu mgr Weronice Lucińskiej stopnia doktora w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie sztuk projektowych. Promotorem doktoratu była prof. Katarzyna Koczyńska- Kielan.

Więcej o autorce:

www.weronikalucinska.com

Więcej o wystawie:

http://galeriamiejska.pl/wystawy/00707_woda-zywiol---symbol---materia

Fotografie:

Zdjęcia z wystawy: Weronika Lucińska

Zdjęcia z wernisażu: Agata Piątkowska na zlecenie Galerii Miejskiej we Wrocławiu

zamieściła: Joanna Opalska-Brzecka

Galeria:

  • Weronika Lucinska
  • Weronika Lucinska
  • Weronika Lucinska
  • Weronika Lucinska
Więcej »