O szlachetną wartość dzieła. Artyści i konserwatorzy Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu dla potrzeb konserwacji i restauracji dzieł sztuki

O szlachetną wartość dzieła.  Artyści i konserwatorzy Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu dla potrzeb konserwacji i restauracji dzieł sztuki

Wernisaż wystawy już 8 listopada 2018 o godz. 13:00 w Galerii NEON

Wystawa pomyślana została jako prezentacja działań Uczelni w dziedzinie konserwacji dzieł sztuki tak, aby zobrazować możliwości warsztatowe, twórcze i dydaktyczne naszych pracowników i studentów w tej materii.

Żyjemy w czasach, gdy historyczne dzieła sztuki traktowane są jako cenne i żywe elementy otaczającej nas przestrzeni. Konserwatorzy - restauratorzy, pracujący w Akademii mają dziś do dyspozycji potężny arsenał narzędzi i sprzętu nowej generacji, które zmieniają się tak szybko, jak współczesne osiągnięcia nauki. Fotografie tradycyjnie przedstawiające konserwatora ze skalpelem lub cieniutkim jak włos pędzlem, należą do przeszłości. Współczesny konserwator używa lasera, parowego skalpela, mikroskopu cyfrowego i fotogrametrii, chcemy więc pokazać, że Akademia posiada nowoczesne i bogato wyposażone pracownie. Otwierają one przed artystami pola do odkrywczej pracy, która może być nie tylko przygodą, ale również przygotowaniem ich warsztatu do daleko idącej współpracy z konserwatorami dzieł sztuki.

Zapraszamy także na towarzyszącą wystawie Akademii ekspozycję prac realizowanych w kraju i za granicą przez polskich konserwatorów – restauratorów dzieł sztuki zrzeszonych w Związku Polskich Artystów Plastyków. Ich prace obrazują wszystkie dziedziny konserwacji dzieł sztuki. Prezentację ich dorobku przedstawiła z okazji swojego 25-lecia Ogólnopolska Rada Konserwatorów Dzieł Sztuki Zarządu Głównego ZPAP we współpracy z Narodowym Instytutem Dziedzictwa Kultury. Warto dodać, że wśród wybranych prac dokumentujących polskie osiągnięcia są także wykładowcy naszej Akademii.

Wystawę objął swym patronatem J. M. Rektor Piotr Kielan.

Kuratorem wystaw jest Anna Babicka. 

Galeria NEON

Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności

Wrocław, ul. Traugutta 19

8 – 23.11.2018

Wernisaż 8.11.2018, godz. 13:00


zamieścila AZG

Galeria:

Więcej »