Aesthetics and Bias - Estetyka i Uprzedzenia

Aesthetics and Bias - Estetyka i Uprzedzenia

W poznańskiej Galerii Miejskiej - Arsenał odbył się wernisaż projektu artystycznego, którego głównym kuratorem i pomysłodawcą jest izraelska artystka - performerka Adina Bar-On.

Wystawa zamyka i podsumowuje dziesięcioletni okres trwania projektu do którego zostały zaproszone, w różnych okresach uczelnie artystyczne z Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia, a koordynatorami i współkuratorami byli odpowiednio Artur Tajber, Marek Wasilewski, Prot Jarnuszkiewicz oraz Tomasz Opania i Maria Wrońska.

W ciągu tych 10 lat ponad stu studentów uczelni artystycznych z Polski i Izraela  - Bezalel Academy z Jerozolimy miało wyjątkową możliwość poznania się, wspólnej pracy i dyskusji na tematy natury artystycznej , społecznej, ale też i co było głównym założeniem projektu zagadnień estetycznych , politycznych i tego co nabrało w ostatnich miesiącach szczególnego znaczenia  - prawdy o stosunkach polsko - izraelskich po holokauście. Wystawa prezentuje prace 22 artystów  - absolwentów wymienionych uczelni.   

Wrocławskie środowisko reprezentuje: Matej Frank i Krzysztof Perzyna.

Polecam i zapraszam wszystkich serdecznie. Wystawa czynna od 7 kwietnia do 6 maja, a 12 kwietnia o godz. 17.00 przewidziano oprowadzenie kuratorskie. 

Rektor

Piotr Kielan

 p.s.

Byłem dumny i wzruszony na wernisażu widząc jak entuzjastycznie i serdecznie witała się po latach grupa przyjaciół, którym udało się wytworzyć wspólne relacje także  poza projektem. 

Projekt zamknie się przyszłoroczną wystawą w Izraelu na którą to dzięki swojej aktywności razem z Arturem Tajberem pozyskałem środki z Instytutu Adama Mickiewicza w ramach Projektu Niepodległa.        

  

zdjęcia: prof. P.Kielan

zamieściła: AZG

Galeria:

Więcej »