LESZEK MĄDZIK w Katedrze Scenografii - zapraszamy na spektakl DOTYK!

LESZEK MĄDZIK w Katedrze Scenografii -  zapraszamy na spektakl DOTYK!

Zapraszamy we wtorek, 20 czerwca 2017 o godz. 18:30 do Teatru 313 w budynku ASP przy pl. Polskim.

Spektakl DOTYK jest wynikiem pracy Leszka Mądzika - wybitnego twórcy teatralnego - z pedagogami i studentami wrocławskiej ASP. Jest to jednocześnie najważniejsze wydarzenie w historii Katedry Scenografii naszej uczelni. 

Premiera spektaklu odbyła się 10 marca 2017 w sali Teatru 313 na pl. Polskim - tym samym zainaugurowaliśmy uruchomienie nowej sceny teatralnej Katedry Scenografii. 

W marcu, przez prawie tydzień Prof. Mądzik intensywnie pracował z wybraną grupą naszych studentów i dr Damianem Banaszem. Studenci sami wykonywali scenografię i byli jednocześnie aktorami.  Profesor wypowiadał się w samych superlatywach o pracującej z nim grupie, o ich gotowości, pracowitości i oddaniu. Wyjeżdżał od nas bardzo zadowolony z wykonanej pracy i usatysfakcjonowany przyjęciem, które go spotkało. Obdarował nas jeszcze krótką wystawą swoich prac fotograficznych z pobytu na Festiwalu Teatralnym w Awinionie w 2014r.

W marcowym wydarzeniu udział wzięli studenci: Izabela Banaszak, Joanna Kubik, Klaudia Laszczyk, Marianna Lisiecka, Emilia Mrozińska, Magdalena Przywara, Jakub Syrkowski, Zuzanna Zajt oraz ad. dr Damian Banasz. Opiekunem artystycznym wydarzenia była dr hab. Elżbieta Wernio prof. ASP.

DOTYK

Teatr 313, ASP przy pl. Polskim 3/4

20 czerwca, godz. 18:30

Za zgodą i przy udziale prof. Leszka Mądzika spektakl zostanie także zaprezentowany na kolejnym Quadriennale Scenografii w Pradze, w kategorii prac studenckich.

Zostaliśmy także zaproszeni do wzięcia udziału w  planowanym na przyszły rok akademicki festiwalu spektakli studenckich prof. Leszka Mądzika. 


info: E. Wernio, D. Damiasz

zamieściła: AZG

.