Promotor w Szkole Doktorskiej

dr hab. Anna Trojanowska

Wydział Grafiki i Sztuki Mediów, Katedra Projektowania Graficznego, Pracownia Projektowania Interfejsu Graficznego

Charakterystyka działalności twórczej

Urodzona w 1978 roku we Wrocławiu. Od roku 2003 pracowała jako asystent, a następnie adiunkt w Pracowni. Litografii i Promocji Grafiki, od 2015 prowadzi autorską pracownię Projektowania Interfejsu Graficznego. W latach 2018-20 kierowniczka Katedry Projektowania Graficznego, w kadencji 2020-24 prodziekana Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów. Zajmuje się zarówno grafiką artystyczną (głównie litografią na marmurze), jak i animacją oraz projektowaniem interfejsu graficznego. Jej realizacje zostały uhonorowane ponad siedemdziesięcioma nagrodami na międzynarodowych konkursach.

Najważniejsze osiągnięcia

1. Red Dot Award – Communication Design, Berlin, Niemcy (edycje 2018 i 2019)
  2. First Prize 46th International Print Award Carmen Arozena Madrid, Hiszpania (2018)
  3. Grand Prix 11th International Senefelder-Award Offenbach, Niemcy (2015)
  4. Grand Prix 5th Biennale of Contemporary Engraving, Graphic and Animation Citta di Bassano del Grappa, Włochy (2017)
  5. I Nagroda XXVII Międzynarodowego Biennale Ekslibrisu Współczesnego w Malborku 2020 (oraz wyróżnienia w edycjach 2015 i 2017)
Opieka promotorska

Język w jakim prowadzone będzie seminarium

polski, angielski

Charakterystyka projektów i badań, w które ma zostać włączony doktorant, w tym oczekiwane kompetencje praktyczne i teoretyczne doktoranta

Projektowanie interfejsu graficznego, projektowanie mikrointerakcji, animacja/ruch w projektowaniu stron i aplikacji, projekty interdyscyplinarne – łączące możliwości internetu i współczesnych technologii z innymi dziedzinami. Doświadczenie w projektowaniu interfejsu graficznego potwierdzone zrealizowanymi projektami. Grafika artystyczna - litografia.

Charakterystyka współpracy dydaktycznej doktoranta z promotorem

Doświadczenie w pracy grupowej, umiejętność dzielenia się wiedzą, doświadczenie dydaktyczne.