Biblioteka

Biblioteka

Aktualności

W związku z zawieszonym dostępem studentów do infrastruktury uczelni, informujemy, że Biblioteka dla czytelników pozostaje zamknięta od dnia 11 marca do odwołania.

Zainteresowanych zdalnym dostępem do baz danych, wykupionych przez naszą bibliotekę, prosimy o kontakt mailowy, celem uzyskania dostępu.

--------------------------------------------

Szanowni Państwo!

Biblioteka ASP uprzejmie informuje, że został otwarty dostęp testowy dla naszych Czytelników do eBook Subscription Harvard Business Publishing Collection i potrwa do 25 maja 2020 roku. Bezpośredni odnośnik do kolekcji  https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=ns142855&groupid=main&profile=ehost&defaultdb=e076tww

Opis zawartości bazy.

Kolekcja eBook Subscription Harvard Business Publishing to nowatorski zbiór Książek elektronicznych zawierający kompletny katalog Harvard Business Reviev e-books. Ponad 600 książkek i 150 artykułów z serii HBR Classics, zapewni bibliotece dostęp do najlepszych cyfrowych, znaczących źródeł z zakresu biznesu, ekonomii, finansów, przedsiębiorczości, marketingu, planowania strategicznego, rozwoju osobistego i wielu więcej.  

Po kody dostępu można się zgłaszać mailowo pod adresem: bib@asp.wroc.pl

Zachęcamy do korzystania!

---------------------------------------------

Dni i godziny otwarcia

Poniedziałek 12.00 - 15.00
Wtorek 10.00 - 15.00
Środa 10.00 - 17.00
Czwartek 10.00 - 17.00
Piątek 10.00 - 17.00

Sobota 11.00-14.00 w terminach:

marzec
07.03.2020
21.03.2020
kwiecień
04.04.2020
18.04.2020
maj
09.05.2020
23.05.2020
czerwiec
06.06.2020
13.06.2020

Kontakt:
Plac Polski 3/4
50-156 Wrocław

tel: (+48 71) 343-80-31 w. 219,
fax: (+48 71) 343-15-58
e-mail: bib@asp.wroc.pl

Katalog zbiorów bibliotecznych - wyszukiwanie »

Biblioteka i ośrodek informacji i dokumentacji stanowią podstawę jednolitego systemu biblioteczno-informacyjnego uczelni, pełnią funkcję ogólnodostępnej biblioteki oraz ośrodka informacji artystycznej i naukowej, są ogniwem ogólnokrajowej sieci bibliotecznej i wymiany informacji naukowej. Zbiory biblioteki liczą ok. 14 tys. książek, około 1.000 roczników czasopism oraz 3.700 katalogów z wystaw polskich i zagranicznych. Wśród nich znajdują się także cenne pozycje, trudno dostępne i unikalne.
Z ciekawszych pozycji na podkreślenie zasługuje 10-tomowa encyklopedia Visual of Art, kilkunastotomowa historia sztuki w języku niemieckim, wydana w 1927 r. przez Propylaen Berlin, kilkunastotomowe wydanie "Skiry" w języku francuskim o ważniejszych tendencjach i artystach sztuki, 15-tomowa Encyklopedia Sztuki Świata i inne.
Biblioteka udostępnia swoje zbiory książek i czasopism przez cały rok. Z jej usług korzysta około 600 czytelników miesięcznie. W czytelni dostępne są m.in. specjalistyczne czasopisma artystyczne krajowe i zagraniczne, takie jak Art in America, Artnews, Ceramics, Design, Domus, Form, Graphics, Kunstforum, Neues Glass.
Z kolei ośrodek informacji i dokumentacji gromadzi, dokumentuje i udostępnia materiały bibliograficzne uczelni oraz propaguje informacje o życiu i dokonaniach artystycznych pedagogów, studentów i absolwentów ASP (wydawnictwa zwarte, katalogi wystaw, wydawnictwa ciągłe, publikacje z czasopism itd.). Opracowuje i rozpowszechnia informacje sygnalne o wydarzeniach artystycznych w Polsce i na świecie, dla potrzeb uczelni oraz środowiska artystycznego okręgu dolnośląskiego. Ośrodek współpracuje z wiodącymi muzeami i galeriami w kraju w zakresie wymiany informacji i wydawnictw, dotyczących ważniejszych wydarzeń artystycznych. Ośrodek prowadzi działalność reprograficzną w ww. zakresie na potrzeby biblioteki oraz materiałów powierzonych przez pedagogów, studentów i osób z zewnątrz.

Zbiory biblioteki Głównej ASP w Dolnośląskiej Bibliotece Cyfrowej (DBC)

Zapraszamy do Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej.

Od 2006 r. Biblioteka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu jest uczestnikiem Konsorcjum Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa (DBC). Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa jak określa umowa konsorcyjna jest inicjatywą wrocławskiego środowiska akademickiego, umożliwiającą współpracę bibliotek w zakresie digitalizacji i udostępniania sieciowego zbiorów bibliotecznych.


DOSTĘP DO CZASOPISM ELEKTRONICZNYCH I BAZ DANYCH

Art Full Text 

jest obszerną bazą pełnotekstową, zawierającą pełny tekst ponad 320 czasopism. Ponadto baza zawiera indeksy i abstrakty ponad 680 czasopism naukowych, magazynów i publikacji branżowych oraz ponad 14.000 dysertacji z zakresu sztuki. Baza została zaprojektowana na potrzeby różnych użytkowników - badaczy sztuki, artystów, projektantów, studentów i osób zainteresowanych sztuką i historią sztuki, architekturą, projektowaniem wnętrz, itp. W bazie znajdują się indeksy ponad 219.000 obrazów. Tematyka bazy obejmuje: sztukę, archeologię, architekturę i historię architektury, historię sztuki, sztukę użytkową, malarstwo, rzeźbę, fotografię, sztukę drukarską, projektowanie kostiumów, projektowanie wnętrz i terenów zielonych, grafikę i wiele innych tematów.

Link bezpośredni do bazy

Baza Art Full Text jest dostępna z platformy EBSCOhost - link bezpośredni do platformy

Akademia Sztuk Pięknych otrzymała również dostęp do pakietu podstawowego EBSCO. W skład pakietu podstawowego EBSCO wchodzi 15 baz: Academic Search Complete, Business Search Complete i Regional Business News, Agricola, Health Source-Nursing/Academic Edition, Health Source-Consumer Edition, AHFS Consumer Medication Information, Master File Premier, Newspaper Source, Medline, ERIC, LISTA, GreenFile, Teacher Reference Center i European Views of the Americas: 1493 to 1750.

Dostęp bezpośredni do baz z komputerów znajdujących się w bibliotece ASP.

Materiały szkoleniowe w j.polskim są na stronie - link bezpośredni do strony

Filmy szkoleniowe w j.polskim na kanale YouTube: EBSCO Polska

Training materials - direct link


Art & Architecture Source
(wersja testowa dostępna do 30.06.2020 r.)

Art & Architecture Source to największa pełnotekstowa baza badawcza poświęcona sztuce, obejmująca sztukę piękną, dekoracyjną i komercyjną, a także architekturę i projektowanie architektoniczne. Dzięki silnemu międzynarodowemu zasięgowi oferuje setki pełnotekstowych czasopism artystycznych, czasopism i książek, a także szczegółowe indeksowanie i streszczenia oraz tysiące zdjęć.
Zawartość obejmuje

● Ponad 770 czasopism pełnotekstowych
● Ponad 480 recenzowanych czasopism pełnotekstowych 
● Prawie 220 książek pełnotekstowych
● Szczegółowe indeksowanie i streszczenia dla wielu wiodących czasopism naukowych, czasopism i publikacji branżowych
● Zbiór ponad 63 000 obrazów dostarczonych przez Picture Desk i inne źródła
● Silny zasięg międzynarodowy, w tym czasopisma wydawane w języku francuskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim i holenderskim
● Rekordy reprodukcji sztuki
● Relacja z 1914 roku

Tematyka

● Sztuka reklamowa
● Antyki
● Archeologia
● Architektura i historia architektury
● Historia sztuki
● Sztuka współczesna
● Projekt kostiumu
● Rzemieślnictwo
● Sztuka dekoracyjna
● Sztuka ludowa
● Grafika
● Wzornictwo przemysłowe
● Projektowanie wnętrz
● Architektura krajobrazu
● Ruchome obrazki
● Muzeologia
● Sztuka niezachodnia
● Obraz
● Fotografia
● Garncarstwo
● Grafika
● Rzeźba
● Telewizja
● Tekstylia
● Wideo

_________________________________________________________________________________________________________________________

eBook Subscription Harvard Business Publishing 

Kolekcja eBook Subscription Harvard Business Publishing to nowatorski zbiór Książek elektronicznych zawierający kompletny katalog Harvard Business Reviev e-books. Ponad 600 książkek i 150 artykułów z serii HBR Classics, zapewni bibliotece dostęp do najlepszych cyfrowych, znaczących źródeł z zakresu biznesu, ekonomii, finansów, przedsiębiorczości, marketingu, planowania strategicznego, rozwoju osobistego i wielu więcej.  

eBook Subscription Harvard Business Publishing - link bezpośredni do strony

_________________________________________________________________________________________________________________________


Wirtualna Biblioteka Nauki

W ramach Programu Wirtualna Biblioteka Nauki Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu została włączona jako jeden z uczestników do konsorcjum krajowego z możliwością dostępu do krajowych licencji akademickich Elsevier, Springer, Web of Knowledge oraz Wiley-Blackwell

Dostęp do baz Scopus i Web of Knowledge oraz czasopism Elsevier, Springer, WB, możliwy z numerów IP zarejestrowanych przez ICM Uniwersytet Warszawski czyli w sieci ASP.


Elsevier
http://www.sciencedirect.com/  (dostęp na serwerze wydawcy)
http://vls.icm.edu.pl/ss.html (dostęp na serwerze w ICM)


Springer
http://www.springerlink.com/  (dostęp na serwerze wydawcy)
http://vls.icm.edu.pl/cgi-bin/sciserv.pl?collection=springer (dostęp na serwerze w ICM)


Web of Knowledge
http://isiknowledge.com/  (dostęp na serwerze wydawcy)
http://zatoka.icm.edu.pl/sci/ (dostęp do bazy SCI na serwerze w ICM)


Wiley-Blackwell
http://onlinelibrary.wiley.com/ (dostęp na serwerze wydawcy)

DOSTĘP DO CZASOPISM POLSKICH, W WERSJI ELEKTRONICZNEJ.


COMPUTER ARTS
dostępne bezpłatnie na komputery PC/MAC, tablety oraz androidy. Można je pobrać z poniższych linków

Wersja na tablety iPad  
Wersja na urządzenia z Androidem
Wersja na komputery Mac/PC


ARTSTOR (kolekcje publiczne)

Artstor oferuje około 2 milionów publicznie dostępnych obrazów, filmów, dokumentów i plików audio ze specjalnych zbiorów bibliotecznych, badań wydziałowych i materiałów historii instytucjonalnej, a także setki tysięcy zdjęć z muzeów partnerskich o otwartym dostępie.

Każdy może przeglądać i pobierać zbiory publiczne; nie wymaga subskrypcji ani logowania.

BARWY SZKŁA

„Barwy Szkła” - www.barwyszkla.pl 
Obecnie jest to forma bardziej portalowa i dostępna na wszystkie urządzenia łącznie z mobilnymi.
Artykuły są wprowadzane kolejno i grupowane okresowo do kompletnej listy pełnego wydania.


Zaproponuj do zbiorów >

Żeby zgłosić propozycję zakupu książek lub czasopism,
wypełnij właściwy formularz i wyślij na adres mailowy biblioteki: bib@asp.wroc.pl

Załączniki
Zobacz także