Pacyna Renata

Renata Pacyna-Kruszyńska
Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa
Katedra
Pracownia

Absolwentka Architektury Wnętrz na Wydziale AW i WP Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom zrealizowany w 1991 roku w Pracowni Projektowania Architektury Wnętrz profesora Michała Jędrzejewskiego.
W latach 1991-1992 redaktor graficzny Wydawnictwa Dolnośląskiego we Wrocławiu. Od 1991 r. pracownik Akademii Sztuk Pięknych (Pracownia Kompozycji Płaskiej i Przestrzennej w Katedrze Architektury Wnętrz).
Zajmuje sie projektowaniem graficznym i edytorskim oraz projektowaniem architektury wnętrz. Projekty okładek książkowych i typografia wielokrotnie prezentowane były na targach we Frankfurcie, Bolonii i Warszawie, oraz na kilkudziesieciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Nagrody

  • Najważniejsze nagrody to: Złota Sowa - Nagroda II Warszawskich Spotkań z Dobrą Książką (Warszawa 1993r.) za projekt edytorski serii tomików poetyckich Zbigniewa Herberta (Wydawnictwo Dolnośląskie).
  • Nagroda Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek (Warszawa 1995r.) - za projekt tomiku wierszy: Tylko miłość (wydawnictwo Europa).