TURN

TURN

Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się w piątek 12 czerwca o godz. 18:00 w Galerii NEON.

Serdecznie zapraszamy na wyjątkową wystawę ukazującą dotychczasowe efekty polskiej edycji projektu, będącą jednocześnie kontynuacją warsztatów i przeniesieniem ich w przestrzeń wystawienniczą. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 12 lipca o godzinie 18:00 w Galerii Neon w Centrum Sztuk Użytkowych i Centrum Innowacyjności przy ulicy Traugutta 19/21. Otwarte dla publiczności warsztaty potrwają do 15.07.2019 r.

***

TURN to projekt artystyczny, którego celem jest integracja ludzi wywodzących się z różnych środowisk i kultur. To próba odnalezienia wspólnego, uniwersalnego języka, który opisze indywidualne doświadczenia poszczególnych jednostek i za pomocą interaktywnych warsztatów artystycznych połączy je w spójną opowieść.

TURN rozpoczął się w 2015 roku z inicjatywy japońskich artystów związanych z Tokyo University of the Arts i był dotychczas realizowany w Brazylii, Argentynie i Ekwadorze. Polska odsłona jest pierwszą edycją europejską, będącą jednocześnie zwieńczeniem projektu, który ostatecznie zostanie podsumowany w trakcie sympozjum towarzyszącego XXXII Letnim Igrzyskom Olimpijskim i Paraolimpijskim 2020 w Tokio.

W projekcie TURN in Poland, realizowanym przy współpracy ASP we Wrocławiu i Tokijskiego Uniwersytetu Sztuki, udział wzięli artyści reprezentujący obie uczelnie oraz seniorzy zrzeszeni we wrocławskich instytucjach działających na rzecz integracji społecznej.


zamieśćiła AZG

Załączniki

Galeria:

Więcej »