Adam Włodarczyk, Ekspresje

Galeria Sztuki

pl. Katedralny 1/1
59-220 Legnica

Wystawa szkła artystycznego Adama Włodarczyka, który w swojej twórczości czerpie inspirację ze sztuki abstrakcyjnej, realizując projekty w technice witrażu klasycznego, technice Tiffany, fusingu i projektując naczynia dekoracyjne.

Na co dzień jest nauczycielem akademickim, pracując na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się także redakcją tekstów popularnonaukowych i naukowych z zakresu historii szkła, oraz działalnością popularyzatorską i edukacyjną z tego zakresu.

warsztaty witrażu z Artystą – 4 kwietnia, godz. 17.00
oprowadzanie autorskie – 19 kwietnia, godz. 18.00

Ekspresje

Adam Włodarczyk – Artysta plastyk, witrażysta, Absolwent Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (2013). W ramach programu wymiany międzynarodowej Erasmus studiował na Vilniaus Dalies Akademija na Wydziale Malarstwa Monumentalnego (2010-2011). Od 2021 pracuje na macierzystej uczelni jako wykładowca. W 2022 uzyskał tytuł doktora na Wydziale Ceramiki i Szkła ASP we Wrocławiu. Od 2020 prowadzi autorską pracownię witrażu w ODT Światowid we Wrocławiu. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych. Prowadzi wykłady i publikuje teksty popularnonaukowe dotyczące historii szkła. W swojej twórczości czerpie inspiracje ze sztuki abstrakcyjnej, realizując projekty w technice witrażu klasycznego i technikach piecowych oraz projektując naczynia dekoracyjne.

Pozostałe wydarzenia