Prace Studentów z Pracowni Rysunku XII dr hab. Jacka Dłużewskiego prof. ASP

Prace Studentów z Pracowni Rysunku XII dr hab. Jacka Dłużewskiego prof. ASP

fotorelacja z wystawy

Wystawa „Prace Studentów z Pracowni Rysunku XII dr hab. Jacka Dłużewskiego prof. ASP” została zaprezentowana w Galerii „Pod Psem” w dniach 1 – 15 III 2019 (Budynek ASP przy ul. Modrzewskiego 15/17). Na wystawie zostały przedstawione wybrane prace rysunkowe, głównie studentów z I i II roku studiów (kierunek:  Rzeźba, Sztuka Mediów) a także z III i IV roku studiów (kierunek: Architektura Wnętrz, Ceramika).

Kształcenie w Pracowni Rysunku odbywa się w szerokim zakresie poprzez stopniowanie problemów rysunkowych na drodze od studiowania natury, jej syntetyzowania do abstrahowania od niej i tworzenia idei, które odnosząc się do rzeczywistości, określają tym samym postawę odpowiedzialnego twórcy.

W Pracowni Rysunku dla młodszych lat studiów (I, II rok) realizowane są zadania problemowe w ramach zajęć pracownianych (akt, szkielet, martwa natura, wnętrze, itp.), w pracy domowej natomiast studenci rozwijają analogiczne zagadnienia podług własnych tematów, dodatkowo pracując nad konkretnym zadaniem semestralnym. Zadania rysunkowe podzielone są na dwie kategorie - studiów oraz szkiców.

Na starszych latach studiów kształcenie przebiega na zasadzie indywidualnie realizowanego programu przy jednoczesnym korzystaniu z warunków Pracowni (model, przestrzeń, itp.).

przygotował: as. Piotr Kmita

Galeria:

Więcej »