Wystawa TEXTURY w galerii KINO

Wystawa TEXTURY w galerii KINO

Wystawa „Textury” to kameralne spotkanie trzech artystek Beaty Bols, Marci Goldenstein oraz Anny Szewczyk - artystek z obszernym doświadczeniem w obrębie sztuki oraz podobnym przygotowaniem do własnej roli społecznej.

To ostatnie daje się odczuć w skrupulatnym i dogłębnym sposobie porządkowania przestrzeni formalnej oraz intuicyjnym i emocjonalnym jej kontrolowaniu. Przestrzeni w której abstrakcyjne sploty narracji wizualnej kojarzą się nieodparcie z aktem historycznie typowo kobiecych zajęć - haftu, tkactwa, czy aplikacji.

Zapraszamy Piotr Komorowski i Marek Grzyb

Wystawa czynna od 22.02 – 17.03.2019

Strona Galerii KINO – www.galeriakino.pl

------------------------------------

Beata Bols 

Artystka intermedialna / działania performatywne, instalacje, kostiumy filmowe, fotografia, malarstwo, poezja/- udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz kostiumy do filmów fabularnych. 

Dyplom we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, w 1985 roku, z Malarstwa, w Pracowni doc. Konrada Jarodzkiego, aneks do dyplomu - Struktury Wizualne, w Katedrze Wiedzy Wizualnej /obecnie praca wykładowcy na licencjackim wydziale Fotografii i Multimediów/.

Pośród nagród, otrzymała m.in. nagrody filmowe :

1991- Nominacja do nagrody za kostiumy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - "In flagranti" /reż. Wojtek Biedroń/

1994- Nagroda za kształt plastyczny filmu /kostiumy/- "Cudowne Miejsce" / reż. J. J. Kolski/ na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Marcia Goldenstein

Absolwentka Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Nebraska, 1973.

Profesor Uniwersytetu Tennessee School of Art, Knoxville. Zajmuje się malarstwem, a także wyszywaniem. Bierze udział w licznych wystawach.

Anna Szewczyk

Zajmuje się malarstwem, instalacją artystyczną, rysunkiem. Absolwentka ASP we Wrocławiu. Profesor sztuk pięknych. Prowadzi pracownię malarstwa na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Jest kuratorem wielu wystaw m. in. Silesium, Palimpsest, Rudymenty, Aberracje, Permanentna niezwykłość, Humbug. Zrealizowała szereg cykli malarskich t.j.; Praformy, Pejzaż kultowy, Trofea, O antynomii, Puzzle.


zamieściła AZG 

Galeria:

Więcej »