Kamil Lach w galerii Szewska Pasja

Kamil Lach w galerii Szewska Pasja

Zapraszamy na wystawę w grudniu i styczniu!

Czy ktoś zamawiał odlot?
Wszyscy, którzy w ciągu ostatnich pięciu lat choćby otarli się o wrocławską ASP - na bank kojarzą tę kreskę. W windzie, toaletach, schowkach na gaśnice, na schodach, korytarzach - wszędzie towarzyszą nam wlepki Zgonowicza: koślawe samochody albo wyluzowani kolesie w czapkach bejsbolówkach i ogromnych butach.
Ktoś zamawiał odlot? Prosżę bardzo - Kamil Lach pięknie rysuje śmigła (Zgon tak się nazywa - jakby ktoś nie wiedział). No to pobujajmy sobie w obłokach, bo właśnie kolorowe wizje  Lacha  powiększone do rozmiarów XXL walą po oczach na Szewskiej - już od teraz. Ich bohaterowie, sympatyczni uliczni ziomale: jeden malowniczo przegięty przez krzesło, drugi cudownie rozleniwiony, balansujący z piłeczką (słoneczkiem?), ten siedzący na głowie, czy tamten, co zaraz wpakuje się w ciężki temat - wciągają nas w zabawę formą i kolorem jak z obrazów Matisse'a. Nawet planeta ziemia duszona przez samochody niby smutna, ale widać, że autor ma tu niezły ubaw.
Plakaty, ilustracje, rysunki tegorocznego absolwenta Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów wrocławskiej ASP to najlepszy sposób na przetrwanie zimy. Każą Wam pić syropek, jeść czosnek albo chodzić w antysmogowej masce? Zaaplikujcie sobie lepiej spacer Szewską i oglądajcie Lacha - na zdrowie!

Tomasz Broda

Kamil Lach "Ilustracje i plakaty", Wrocław, uliczna galeria Szewska Pasja, grudzień 2018 - styczeń 2019

Galeria:

Więcej »