Danielak-Kujda Agata

Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa
Katedra wzornictwa
Pracownia Projektowania Produktu - dyplomująca
Pracownia Projektowania Obiektów Codziennego Użytku

tel: 603 765 686
e-mail: adan@asp.wroc.pl

Urodzona w Częstochowie w 1963r, studia we wrocławskiej PWSSP na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego w Katedrze Wzornictwa Przemysłowego. Od 1988 pracuje w ASP we Wrocławiu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa, w latach 2005 – 2012 Kierownik Katedry Wzornictwa Przemysłowego na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa, od 2010 członek zarządu Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych.

Wybór prac projektowych wdrożonych w latach 1988 – 2000: autorska biżuterii srebrna; projekty armatury sanitarnej dla firmy „Zucchetti”; lampy Magamago dla firmy "Tronconi" - we współpracy ze studiem architektury i designu G. Marianellego w Mediolanie; krzesła i stoły kawiarniane "Molino" i "Dorino" dla "Nowy Styl".

W latach 2000 – 2012 to między innymi: długopisy – „Macma”- Niemcy; tramwaj niskopodłogowy dla PESA Bydgoszcz; autobus miejski JELCZ LIBERO dla „Autobusy Polskie” ; pastorał, krzyż, ordery i sygnety dla rycerskiego zakonu Św. Jerzego; makieta procesu produkcji cukru dla Suedzucker Polska, zawory, pokojowe regulatory temperatury dla Capricorn (większość to prace realizowane w zespole).