Przejdź do treści

"Interpretacje przestrzenności - miejsce jako rzeźba" - obrona pracy magisterskiej Ady Lach-Lewandowskiej

Ogłoszenie
Opublikowano 19 kwi 2021

Obrona odbyła się 31.03.2021 roku w JEST Galerii

"Praca dyplomowa składa się z trzech oddzielnych instalacji odwołujących się do tematu. Miejsca jako konkretne odnośniki na mapie, osoby czy wspomnienia nie są trwałe. Praca magisterska to próba ich utrwalenia. 

to sytuacja, która odwołuje się do bierności pokolenia wobec aktualnych wydarzeń na świecie. Lekkość leżaka, kojarzącego się z wakacjami i biernością wobec otoczenia zestawiona jest z dwoma korespondującymi ze sobą obiektami.

Druga instalacja to interpretacja klepsydry, zaznaczająca aspekt wymykania się czasu. Kształt piaskownicy nawiązuje do konkretnego miejsca z dzieciństwa. Połączenie symboli ma wskazywać na nieustanność przemijania czasu i ulotność miejsc.

Trzecia część realizacji to instalacja . Miejsce nie ma konkretnego odniesienia na mapie. Powstało w wyniku potrzeby stworzenia bezpiecznej enklawy. Przestrzeń eksperymentalnie zbudowana z kartonów ma sprowokować szybką ucieczkę od codziennych problemów. Pokazuje identyczną sytuację niezależnie od pory dnia i nocy". 

Wydział Rzeźby i Mediacji Sztuki

Kierunek: Rzeźba

Promotor: prof. uczelni Magdalena Grzybowska

Pracownia rzeźby (dyplomująca) nr 1/2 prowadzona przez prof. Christosa Mandziosa, prof. uczelni Magdalenę Grzybowską oraz ad. Marka Sienkiewicza

Recenzent: dr Anna Bujak

Autor zdjęć: Michał Pietrzak

info: Ada Lach-Lewandowska

zamieścił: dr Roland Grabkowski

Pozostałe aktualności