AKCES I ZWROT - 6. KONKURS NAJLEPSZYCH DYPLOMÓW SZTUKI MEDIÓW

AKCES I ZWROT - 6. KONKURS NAJLEPSZYCH DYPLOMÓW SZTUKI MEDIÓW

Jury jednogłośnie zdecydowało o przyznaniu nagrody głównej Horacemu Muszyńskiemu za pracę „And I Love You so Much, and I Like You so Much”.

 Film zrealizowany kamerą 360 stopni łączy głęboko intymną perspektywę z nowymi możliwościami technologicznymi i w nowy sposób przekazuje fundamentalne doświadczenie egzystencjalne jakim jest proces odchodzenia bliskiej osoby. Jury zdecydowało o nagrodzeniu pracy Muszyńskiego doceniając jej klarowną i sugestywną formę, a przede wszystkim przesłanie – niezbywalność humanistycznego wymiaru sztuki nowych mediów.

Ogłoszenie nagrody głównej 6. Konkursu Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów

***

Nagrodę główną w wysokości 15.000 zł, ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznało w tym jury w składzie:

 • Agnieszka Jelewska (profesor UAM, dyrektorka HAT - Humanities/Art/Technology Research Center)
 • Łukasz Gorczyca (Galeria Raster)
 • Benjamin Gruner (Pochen Biennale)
 • W tym wyjątkowym roku, wyjątkowo nie zostanie przyznana jedna Nagroda Publiczności. Ponieważ trudno przewidzieć, czy odwiedzający będą mieli okazję oddać swe głosy na wybraną pracę, przeznaczona na nagrodę kwota,fundowana przez Rektorów uczelni biorących udział w konkursie, zostanie podzielona między wszystkich uczestników.

  Po raz pierwszy z kolei redakcja magazynu „Contemporary Lynx” nagrodzi wybranego przez siebie artystę publikacją jego portfolio oraz dodatkowymi działaniami promocyjnymi.

  ***

  NAGRODA MAGAZYNU "CONTEMPORARY LYNX" ZOSTANIE OGŁOSZONA WE WTOREK, 22 GRUDNIA O 17:00 - transmisja na Facebooku Centrum Sztuki WRO

  ***

  Więcej informacji