Laureaci stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Laureaci stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Z dumą przedstawiamy nazwiska studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu - laureatów stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w roku akademickim 2020/2021

p. Jakub Fidler (Wydział Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii)

p. Malwina Gaj (Wydział Malarstwa)

p. Anna Ludwin (Wydział Grafiki i Sztuki Mediów)

p. Łukasz Samotyha (Wydział Rzeźby i Mediacji Sztuki)

p. Magdalena Weber (Wydział Grafiki i Sztuki Mediów)

Coroczna uroczystość wręczenia dyplomów stypendialnych na Zamku Królewskim w Warszawie nie odbyła się ze względów epidemicznych.

Stypendyści odebrali dyplomy z rąk Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, prof. Wojciecha Pukocza oraz Prorektor ds. dydaktycznych i studenckich, dr hab. Beaty Mak – Soboty podczas uroczystego spotkania w Sali Senatu ASP 4 grudnia 2020 roku.

Serdecznie gratulujemy!

***

Jakub Fidler (ur. 1997r., Złotów) - projektant scenografii teatralnej i filmowej oraz kostiumów. Współtworzy grupę scenograficzną maszyna studio, gdzie realizuje scenografię do teledysków i sesji zdjęciowych. Studiuje na Wydziale Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii ASP we Wrocławiu.

Współpracował m.in. z Teatrem Groteska w Krakowie, Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, Olsztyńskim Teatrem Lalek, grupą Cloud Theater, Opolskim Teatrem Lalki i Aktora, Akademią Sztuk Teatralnych.

Aktualnie pracuje nad dyplomem i spektaklami w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu w koprodukcji z Teatrem Polskim w Podziemiu we Wrocławiu oraz Teatrem Nowym w Zabrzu. https://fidlerjakub.wordpress.com/

Malwina Gaj (ur. 20.03.1997 r. w Świdnicy) - w 2016 roku ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Świdnicy i rozpoczęła naukę na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na kierunku Malarstwo. Obecnie studentka ostatniego roku, dyplom przygotowuje w pracowni 204 pod opieką dr hab. Michała Sikorskiego i as. Soni Ruciak.

Oprócz malarstwa zajmuje się także szeroko pojętą ilustracją, jej prace skupiają się przede wszystkim na sylwetce człowieka ukazując unikatowość jednostki. Nie licząc mediów tradycyjnych porusza się także w obszarze grafiki komputerowej, łącząc ołówkowe szkice z narzędziami, jakie oferują programy graficzne.

Anna Ludwin jest studentką Sztuki Mediów II stopnia. Jest również poliglotką. Mówi biegle po angielsku, hiszpańsku i francusku. Sztuka była jej pasją od zawsze. Rysuje odkąd pamięta. Zdecydowała się porzucić karierę tłumacza na rzecz kariery artystycznej. Tworzenie grafiki, zarówno projektowej, jak i warsztatowej jest czymś, czym zajmuje się codziennie. 

W szczególności interesuje ją projektowanie UX/UI. Bardzo ciekawi ją, jak coś działa. Lubi długo zastanawiać się nad tym, jak połączyć ciekawą formę graficzną z użytkową. Tworzenie aplikacji mobilnych jest jej smykałką. Prowadzi własną firmę w tym obszarze o nazwie POPAPP. W lipcu uzyskała tytuł licencjata sztuki, za to w październiku zdobyła I miejsce w konkursie Młode Talenty. Obecnie nadal rozwija swoje umiejętności na Akademii łącząc swoją przyszłość z projektowaniem stron www oraz aplikacji mobilnych pod okiem dr hab Anny Trojanowskiej.

Łukasz Samotyha urodzony 17 lipca 1998 roku w Mrągowie. W 2015 roku rozpoczął naukę w Państwowym Liceum Plastycznym im. Erica Mendelsohna w Olsztynie na specjalizacji projektowanie graficzne. Tam na poważnie zaczął swoją przygodę ze sztuką.  W 2017 roku został wytypowany jako jeden z 3 najzdolniejszych uczniów liceum do Ogólnopolskiego Przeglądu z rysunku, malarstwa i rzeźby.
1 października 2018 rozpoczął  studia w Katedrze Rzeźby i Działań Przestrzennych Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.
Łukasz Samotyha działa w dyscyplinach takich jak: rzeźba, rysunek i grafika, jest również kompozytorem muzyki elektronicznej tworząc pod pseudonimem ELOHI 33.

link do portfolio: https://elohi33.pb.studio/?fbclid=IwAR0u1PCn_P_k4gTCbsKibt_NZr5L29EfvjeGzYUzW17OcWJLrK3pN0fkvg4link do muzyki: https://soundcloud.com/user-147824167 "

Magdalena Weber, urodzona w 1995 roku w Częstochowie. Absolwentka kierunku Mediacja Sztuki. Obecnie studentka V roku kierunku Grafika  na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, gdzie realizuje swój dyplom  artystyczny w Pracowni Książki Artystycznej prof. Anny Janusz- Strzyż i dr Mariusza Gorzelaka.


zamieściła AZG

Galeria:

  • Jakub Fidler,  Scenografia i kostiumy do spektaklu DZIKIE ŁABĘDZIE, reż. Jerzy Bielunas, Teatr Groteska w Krak
  • Jakub Fidler,  Scenografia i kostiumy do spektaklu DZIKIE ŁABĘDZIE, reż. Jerzy Bielunas, Teatr Groteska w Krak
  • Jakub Fidler, Scenografia i kostiumy do teledysku KOMARY - Linia Nocna
  • Malwina Gaj, malarstwo
  • Malwina Gaj, malarstwo
  • Malwina Gaj, rysunek
  • Anna Ludwin, projekt aplikacji Emergency
  • Anna Ludwin, projekt aplikacji Emergency
  • Anna Ludwin, projekt aplikacji Emergency
  • Magdalena Weber, In the middle, linoryt
  • Magdalena Weber, Between, linoryt
  • Magdalena Weber, Dancing in the rain, akwaforta, akwatinta
  • Łukasz Samotyha
  • Łukasz Samotyha, Izyda
  • Łukasz Samotyha, Istnienie
Więcej »