marnowaNIE - resztki | warsztaty dla dzieci

marnowaNIE - resztki | warsztaty dla dzieci

Zapraszamy dzieci i młodzież na wyjątkowe warsztaty w duchu zero waste.

14 listopada, godz. 10.00-13.00 

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta
Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności
ul. gen. Romualda Traugutta 19/21, Wrocław

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Tym razem w ramach projektu „Open Art. Udogodnienia” odwiedzimy Pracownię Ceramiki i Szkła wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dzieci będą miały okazję poczuć atmosferę jednej z najlepszych uczelni artystycznych w Polsce. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie elementu wyposażenia gospodarstwa domowego (np. miski, talerza, kubka, czajnika, kosza na śmieci, kompostownika, pojemników do przechowywania żywności), odnoszącego się do problemu marnowania jedzenia. Rozpoczniemy od rozmowy, wymiany spostrzeżeń na temat kultury jedzenia, obyczajów, nawyków „wokół stołu”. W wielu rodzinach generuje się tony organicznych odpadów, podczas gdy inni cierpią głód. Zastanowimy się, jakie błędy popełniamy, na co dzień i jak możemy je naprawić za pomocą przedmiotów codziennego użytku. Wyobraźmy sobie, że nasze naczynie zostanie wyprodukowane w tysiącach egzemplarzy, wtedy każdego dnia będą korzystały z niego tysiące osób. Jeśli zaprojektujemy je mądrze, jest szansa, że świat stanie się nieco lepszy. Nasze małe działanie może przyczynić się do wielkich zmian. Taki jest nasz cel! Będziemy poszukiwali realnych rozwiązań, ograniczających marnowanie żywności.

Rejestracja na wydarzenie odbywa się poprzez stronę: https://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/marnowanie-resztki-warsztaty-dla-dzieci/

Projekt „Open Art. Udogodnienia” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


zamieścił: Michał Pietrzak

Galeria:

Więcej »