Otwarta pracownia 212 -projekt przygotowany w ramach Dni Otwartych ASP.

Otwarta pracownia 212 -projekt przygotowany w ramach Dni Otwartych ASP.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z projektu artystyczno-badawczo-naukowego zrealizowanego w ramach dni otwartych ASP w pracowni Malarstwa i Rysunku 212

Projekt opracowany przez dr Marlenę Promną, Wydz. MiRz - Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu

05.04.2019

10.30 „Eugeniusz Geppert- legenda ciągle żywa”.  Wykład przybliżający sylwetkę i twórczość wybitnego patrona wrocławskiej ASP.

Prowadzący:  prof. Piotr Kielan, ad. Marlena Promna

11.00 „Moje modele”.  Studium martwej natury inspirowanej obrazem Eugeniusza Gepperta.

Prowadzący: ad. Marlena Promna, as. Joanna Nowińska, Daria Pyrchała, Natalia Binkowska

14.00 Wernisaż wystawy rysunku Małgorzaty Trzyny (studentki IV roku Malarstwa pracowni 212) pt. „123”. Galeria Postument (budynek ASP- parter, pl. Polski 3/4).

14.30 „Słowo i obraz” akcja rysunkowa studentów, uczniów, nauczycieli oraz wizytujących gości. Realizacja monumentalnej kompozycji malarsko-rysunkowej pod hasłem „Akademia Sztuk Pięknych”

Prowadzący: ad. Marlena Promna, as. Joanna Nowińska, Daria Pyrchała, Natalia Binkowska

15.30 Zakończenie warsztatów. Omówienie zrealizowanych zadań.

06.04.2019

10.00- 16.00 „Światło i mrok”

Prowadzący: ad. Marlena Promna

Laboratorium dla kandydatów na studia oraz studentów ASP.  Zadanie polega na stworzeniu kompozycji wielopostaciowej. Uwzględniając cytat z dzieła Michała Anioła „Sąd Ostateczny” należy stworzyć rysunek odnoszący się formalnie do koncepcji sztuki wczesnobarokowej. Połączenie motywu zaczerpniętego z popularnego fresku (którego reprodukcja będzie zawieszonego na ścianie w pracowni) oraz figur modeli to swoiste nałożenie dwóch światów i czasoprzestrzeni. To dialog z Mistrzem i odległą kulturą, która zachwyca w zderzeniu ze współczesną  konwencją. Eksperyment ma na celu próbę stworzenia dzieła, charakteryzującego się swego rodzaju konfrontacją różnych estetyk, odległych sobie tradycji w obrazowaniu figury ludzkiej.


info: M. Promna

zamieśćiła AZG

Galeria:

Więcej »