Marian Waldemar Kuczma - Iluminacje Błękitu

Marian Waldemar Kuczma - Iluminacje Błękitu

Wernisaż w Muzeum Miejskim (Arsenał) już 6 grudnia 2018 o godz. 18:00

Wystawa Iluminacje błękitu jest kolejną odsłoną mojego malarstwa. Ze względu na 25-lecie mojej pracy twórczej jest wystawą szczególną, stanowi bowiem podsumowanie pewnego etapu działalności artystycznej. Z założenia nie jest prezentacją retrospektywną, lecz pokazem wybranych prac zrealizowanych na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Na wystawie zaprezentuję kilkanaście wielkoformatowych obrazów, w których zapisuję swoje myśli i emocje. Z obrazów tych wydobywam energię, blask, ducha, materię. Bogactwo i ascetyzm. 

Pośrednio wystawa jest hołdem złożonym kolorowi szczególnemu, jakim w moim odczuciu jest kolor Niebieski. Obsesyjne wręcz stosowanie go w obrazach wynika z przekonania, że w wyjątkowy sposób działa on na nasze zmysły i naszą wrażliwość. Stosując zasadę kontrastu, na wystawie zaprezentowane będą również prace utrzymane w innych tonacjach kolorystycznych. Wszystkie te kompozycje odnoszą się do źródeł moich inspiracji malarskich, którymi w głównej mierze jest pejzaż, reminiscencje z podróży, ikona, oraz mistrzowie malarstwa.

W imieniu Dyrektora Muzeum Miejskiego oraz własnym serdecznie zapraszam na wernisaż: 6.12.2018 o godzinie 18.00 

Muzuem Miejskie Wrocławia Arsenał ul Cieszyńskiego 9.

M. W. Kuczma 


zamieściła AZG

Galeria:

Więcej »