ZOBACZENIA - wystawa twórczości Joanny Babuli

ZOBACZENIA - wystawa twórczości Joanny Babuli

Zapraszamy na ostatnią już w tym roku wystawę w ramach projektu BRYŁY PLATONA

ZOBACZENIA | BRYŁY PLATONA

ZOBACZENIA - wystawa twórczości Joanny Babuli

7 GRUDNIA 2017 | godzina 18:00    
piwnica Klubokawiarni Mleczarnia  
ul. Włodkowica 5 | Wrocław

JOANNA BABULA - w 2016 r. ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Malarstwa ASP
w Krakowie pod kierownictwem prof. Romana Łaciaka. Dyplom obroniła z oceną celującą.
Z wykształcenia również mgr inż. Geofizyk, AGH, Kraków. Zawodowo zajmuje się ilustracją dziecięcą w zakresie książki edukacyjnej. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt opublikowanych tytułów.

BRYŁY PLATONA – to wspólna inicjatywa Galerii Sztuki Platon oraz wrocławskiej Klubokawiarni Mleczarnia pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu mająca na celu wyróżnienie i uhonorowanie młodych debiutujących twórców. Przedsięwzięcie skierowane jest do studentów
i młodych absolwentów kierunków artystycznych uczelni wyższych z całej Polski. Jest to inicjatywa społeczna, której celem jest promocja i edukacja debiutujących twórców w zakresie funkcjonowania na rynku sztuki i późniejszej działalności artystycznej. 

Zobaczenia to cykl obrazów, który powstał w latach 2016 - 2017 po ukończeniu przez artystkę Studiów Podyplomowych na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Inspiracją dla wielu z nich stało się miejsce, z którego pochodzi, gdzie nadal mieszka - Mościce. Jest to dzielnica Tarnowa, miasta nieśmiałego co do wielkości, ale za to dumnego ze współistnienia z gigantem chemicznym - Zakładami Azotowymi. Wszelkie architektoniczne struktury znajdujące się na obrazach mają swoje powiązania z autentycznymi obiektami. Czy jednak stanowią one istotę przekazu? A może miejsce stało się jedynie otwarciem dla namysłu nad dalece innym tematem...?”


info: M. Sadowska

zamieściła: AZG

Galeria:

Więcej »