Sens Odnaleziony

Hol CK Agora

Serbska 5a
51-111 Wrocław

Zapraszamy na wystawę prac Zuzanny Kłapkowskiej – studentki Wydziału Malarstwa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych do Centrum Kultury Agora.

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace, które Zuzanna Kłapkowska wykonała w trakcie trzech ostatnich lat. Pierwszym etapem tworzenia były kompozycje abstrakcyjne, w których zainspirowała się naturą, drugim – formy przestrzenne. Za pomocą techniki origami wykreowała oryginalne struktury wzorowane na sztuce ludowej, która zachwyca artystkę szczerością i prostolinijnością.

Ważnym motywem w malarstwie artystki są drzewa. W wielu kulturach drzewo było traktowane jako wyobrażenie osi czasu. Mircea Eliade napisał, że ludy pierwotne umieszczały drzewo zazwyczaj w sakralnym centrum wszechświata. Według niego, kreowanie ,,osi kosmicznej" było wyrazem dążenia człowieka do odnalezienia sposobu kontaktowania się ze światem duchowym. Artystka także umieszcza drzewo w centrum. Poprzez malarstwo pragnie doświadczać czegoś metafizycznego, dokonywać ciągłych zmian i przekraczać ograniczenia.

Sens odnaleziony, wystawa prac Zuzanny Kłapkowskiej

Zuzanna Kłapkowska – urodziła się we Wrocławiu, obecnie studiuje na V roku Wydziału Malarstwa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Realizuje się twórczo szczególnie w dwóch dziedzinach –  malarstwie i szkle. Jej prace prezentowane były wystawach zbiorowych i indywidualnych. Brała udział w licznych konkursach, a także tworzeniu antywojennego muralu „Solidarni z Ukrainą" w Gdańsku. W 2023 roku zyskała stypendium artystyczne Prezydenta Wrocławia.

Wystawa organizowana w ramach cyklu Ale sztuka! – projektu dedykowanego młodym twórcom. CK Agora udostępnia przestrzeń osobom rozpoczynającym swoją karierę na rynku artystycznym, pomagając zarazem w promocji, organizacji i sprawach technicznych. Jest to przestrzeń otwarta, zarówno w sensie dosłownym jak i metaforycznym, zorientowana na świeże spojrzenie, dobrą formę i intrygujące rozwiązania.

Pozostałe wydarzenia