Przejdź do treści

PrintCard Wrocław

Opublikowano 26 lut 2024
azg
Data
27 lut — 13 mar 2024
05.03, godz. 12:30 - główne spotkanie i oprowadzanie kuratorskie
Miejsce

Galeria za Szkłem,
budynek ASP, pl. Polski 3/4

Zapraszamy na wystawę podsumowującą aktualną edycję projektu PrintCard Wrocław pt. "Migracje", która odbędzie się w Galerii Za Szkłem.

Tegoroczna edycja porusza niezwykle aktualny i wieloaspektowy temat migracji, ukazując go zarówno w kontekście globalnych problemów, jak i osobistych historii ludzi.

Wystawa to nie tylko studium migracji ludzkich. Odkrywa ona również powiązania z migracjami w świecie zwierząt jak również w świecie nauki, filozofii i idei, tworząc różnorodną i refleksyjną opowieść.

Prezentowane prace autorstwa ponad 250 grafików z 30 krajów zaskakują różnorodnością możliwości technik graficznych i bogactwem artystycznych interpretacji. Od realistycznych przedstawień po abstrakcyjne wizje – wystawa to wędrówka po świecie pełnym symboli i znaczeń.

Głównie spotkanie i oprowadzanie kuratorskie odbędzie się 5 marca o godzinie 12.30.

Serdecznie zapraszamy również na dodatkowe oprowadzanie kuratorskie, które odbędzie się 11 marca o godzinie 17.00

PrintCardWrocław

PrintCard Wrocław to międzynarodowy projekt artystyczny, który powstał w 2015 roku w Pracowni Książki Artystycznej, którego jestem liderem. Do twórczej organizacji projektu zapraszani są studenci i doktoranci Pracowni Książki Artystycznej oraz innych Pracowni ASP Wrocław zarówno polscy jak i zagraniczni (program ERASMUS+, MFA). Organizując projekt PrintCard Wrocław odwołujemy się do wartości takich jak demokratyzacja sztuki. Zapraszamy i zachęcamy artystów z Wrocławia, Polski i całego świata do wymiany odbitek graficznych- komentarzy wykonanych w tradycyjnych technikach graficznych w formacie 13x18 cm. Celem projektu jest prezentacja aktualnych dokonań i możliwości artystycznych i warsztatowych współczesnych artystów grafików oraz stworzenie platformy wymiany myśli, idei i doświadczeń. Do tej pory w projekcie uczestniczyło ponad 500 artystów z 42 krajów i z 6 kontynentów.

więcej na naszych stronach:

instagram.com/printcard_wroclaw

facebook.com/PrintcardWroclaw

Pozostałe wydarzenia