Przejdź do treści

Koncert w EXIT ASP Wrocław

Opublikowano 10 sty 2024
azg
Data
16 sty 2024
godz. 19:00
Miejsce

EXIT ASP Wrocław

Browar Mieszczański
Wrocław 

Anna Bogdanowicz – ruch / Michał Sember – gitara elektryczna / Lorena Izquierdo Aparicio – performance, głos/ Ryszard Lubieniecki – portatyw organowy, głośnice akordeonowe.

koncert 16.01.24

☼ Anna Bogdanowicz – artystka eksplorująca ruch, taniec, oraz sztukę performance. W przeszłości związana z teatrem Chorea, prowadziła także m.in. cykl Freevolous Improvisations oraz kolektyw Niepokój/Disquiet. Występowała także w Cracow Improvisers’ Orchestra. Jej styl charakteryzuje się subtelnością oraz interdyscyplinarnym podejściem do tworzywa, którym jest zarówno ciało ludzkie, jak i różnorodne aspekty dźwięku.

☼ Michał Sember – Entuzjasta dźwięków, fristajlowiec i wieloletni praktyk gitarowego sonoryzmu. W swoim podejściu do instrumentu korzysta z szerokiego wachlarza technik autorskich i podpatrzonych. W środy o 22:00 w Radiu LUZ prowadzi audycję Tembr, która traktuje o barwie dźwięku. Jako repmeis tworzy komputerową muzykę inspirowaną przyziemnością, prokrastynacją i frustracją. Współpracował z tym i tamtą tu i ówdzie.

soundcloud.com/micha-sember

☼ Lorena Izquierdo Aparicio – wokalistka, performerka i poetka pochodząca z Walencji. Przez ostatnie lata buduje swoją karierę jako niezależna artystka między Hiszpanią a Niemcami, przeważnie działając w Berlinie, a zarazem próbując łączyć muzyczne kultury obu tych państw. W polu jej zainteresowań są wzajemne oddziaływania dźwięku/głosu z performatywnością oraz związanymi z tym aspektami poetycznymi i filozoficznymi. Jej działania są z założenia intermedialne, łącząc ruch, głos, poezję, dźwięk, przestrzeń i czas. Szczególne miejsce zajmują w nich obiekty życia codziennego, z którymi artystka wchodzi w nietypowe relacje i połączenia. Swoją praktykę określa jako “action poetry”.

lorenaizquierdo.net

☼ Ryszard Lubieniecki – kompozytor, muzykolog, instrumentalista, improwizator. Studiował kompozycję i akordeon w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W 2023 r. obronił pracę doktorską pod kierunkiem prof. Remigiusza Pośpiecha we wrocławskim Instytucie Muzykologii (gdzie obecnie pracuje jako adiunkt), dotyczącą pamięci i jej śladów w późnośredniowiecznych źródłach muzycznych i teoretycznych z regionu Europy Środkowej. Poza akordeonem gra również na średniowiecznych instrumentach klawiszowych (portatywie i clavisimbalum). Współzałożyciel tria muzyki współczesnej Layers i zespołu muzyki średniowiecznej Vox Imaginaria oraz bardziej efemerycznych zespołów muzyki improwizowanej, m.in. Ute von Bingen, Widzicie, Lubieniecki/Rupniewski i Disquiet.

soundcloud.com/ryszard-lubieniecki
www.youtube.com

Pozostałe wydarzenia