Przejdź do treści

Joanna Teper, Terytoria

Opublikowano 05 mar 2024
im
Joanna Teper, Terytoria
Data
6 — 28 mar 2024
wernisaż: 7.03.2024 r., godz. 18.00
Miejsce

Galeria “Oko” Centrum Sztuki w Oławie

ul. 11 Listopada 27
Oława

Zapraszam na symboliczną podróż, w obszar eksperymentów z formą ceramiczną, której powierzchnię dopełniają malarskie narracje. Terytoria są autorskim zapisem refleksji nad eksploracją otaczającej nas czasoprzestrzeni wypełnionej emocjami i wspomnieniami miejsc i ludzi, których na swojej drodze spotykamy.

Zapis wytyczania takiej osobistej eksploracji przestrzeni zarówno w skali makro, jak i mikro zamykam w ceramicznym tworzywie. Kształty moich form postrzegam, jako przestrzenne podobrazia, które wypełniam malarskimi zapiskami z osobistej podróży, jaką jest życie. Intymna skala ludzkiego ciała, zarysy map wyznaczające pewne terytoria, a nawet wykraczające poza granice naszego habitatu to obszary, w których nieustannie znajduję inspirację, doświadczam je, analizuję, by potem tworzyć. Minimalistyczne i geometryczne układy wzbogacam malarsko-graficznymi historiami, którymi interpretuję otaczający mnie świat. Kolekcja dzieł składająca się na wystawę jest rezultatem mojej wieloletniej eksploracji możliwości malarskich na powierzchni ceramicznej i eksperymentów z ceramicznymi technikami dekoracyjnymi, takimi jak techniki malowania szkliwami, angobami, farbami naszkliwnymi, monotypii oraz sitodruku. Malarskie kompozycje, graficzne impresje pokrywające trójwymiarowe formy - wszystko to stanowi część pejzażu Terytoriów pełnych labiryntów symboli, metafor i emocji.

Wystawa Terytoria jest nie tylko subiektywną „kolekcją” wycinków czasoprzestrzeni, lecz także zaproszeniem do odkrywania ukrytych znaczeń i własnych interpretacji dotyczących rozważań o przestrzeni – zarówno tej fizycznej, jak i symbolicznej i ulotnej.

Joanna Teper

Kurator: Radosław Florczyk

Joanna Teper, Terytoria
Joanna Teper, Terytoria
Joanna Teper, Terytoria

Pozostałe wydarzenia