Przejdź do treści

Adam Tuchliński / I Love You All the Time

Opublikowano 09 Maj 2024
im
Data
10 Maj — 2 cze 2024
Wernisaż: 10.05.2024 / 20.00
Miejsce

Galeria Fotografii ZPAF
ul. Św. Marcina 4 / Wrocław
Związek Polskich Artystów Fotografików / Okręg Dolnośląski 

„I Love You All the Time” to wybór najciekawszych portretów, które Adam Tuchliński wykonał w ostatnich latach. Same twarze, bez tekstów, wypowiedzi.

Widz ma przed sobą tylko drugą osobę. Patrzą sobie prosto w oczy. Są tacy sami jak my. Tak jak w tej piosence „You’re looking and all you see is another guy (…) I love you all the time.” Tacy jak my, pokazujący się z najlepszej strony obcym ludziom. Tak jak my, kochający i chcący być kochanymi. Spójrz mi w oczy. Zobacz kim jestem. Popatrz dokąd dotarłem. O co walczę. Co osiągnąłem. Przed aparatem jestem z siebie dumny. Swojej pozie i minie oddaję cały swój głos. Żeby było mnie słychać. Dobrze widać. Żebyś mnie polubił. „Spójrz mi w oczy” - od tego zaczyna się sesja. Trochę, żeby przełamać lody. Trochę aby się lepiej poznać, zobaczyć. Każda sesja to spotkanie. Dwie osoby patrzą na siebie. Jedna pozuje i daje z siebie wszystko. Musi zaufać tej drugiej – fotografowi, który uważnie obserwuje, poznaje i utrwala to, co zostaje dla niego odkryte. To może być odwaga ale i nieśmiałość, czasem radość, czasem powaga na granicy smutku. Fotograf może mieć swój pomysł na sesję. Szczególnie tu, gdy większość zdjęć ukazuje się w prasie i wystąpi obok słów wypowiadanych przez samego bohatera. Z tekstem jest prościej dowiedzieć się czegoś o danej osobie. Możemy przeczytać czego dokonał, jakie ma przekonania i dlaczego interesuje się nim prasa. 

Kuratorka: Joanna Kinowska


Adam Tuchliński urodził się w 1980 r. w Białymstoku. Jest absolwentem Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie. Zajmuje się fotografią portretową, dokumentalną oraz prasową. Od 1999 roku dokumentuje życie mieszkańców krajów Europy środkowo-wschodniej, jest autorem wielu reportaży z Polski, Białorusi, Ukrainy i Litwy. Wielokrotny laureat konkursów fotografii prasowej Grand Press Photo i BZ WBK Press Foto. Prowadzi w Warszawie autorskie studio portretowe Tuchliński Studio, w którym powstały fotografie m.in. dla „Forbes”, „Zwierciadła”, „Playboya” „Human” „Die Zeit”, „Newsweek Polska”. Prowadził zajęcia z fotografii prasowej na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Prezes Zarządu Głównego Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Okręgu Warszawskiego ZPAF.
Wystawa została wyprodukowana przez Galerię Sleńdzińskich w Białymstoku.

Wystawa organizowana w ramach otwartego festiwalu Photo Summit Day. 

Adam Tuchliński / I Love You All the Time

Pozostałe wydarzenia