Pracownia Witrażu i Działań Graficznych w Szkle

Pracownia dyplomująca

Celem Pracowni jest nauka, rozwijanie umiejętności i kreatywnego wykorzystania rozmaitych technik szklarskich w działaniach artystycznych w odniesieniu do wybranej przestrzeni. Techniki te to m.in. witraż klasyczny, fusing, slumping, mozaika szklana czy sitodruk. Kolejnym celem jest poszukiwanie własnego języka wypowiedzi, oraz przygotowanie studenta do samodzielnej pracy twórczej po zakończeniu edukacji.

Przestrzeń, szkło i światło są punktem wyjścia w pracy nad zadaniami, których rozwiązania stanowią artystyczne, unikatowe realizacje ze szkła np. w formie obrazów, dekorów, instalacji czy wielkoformatowych przeszkleń w kontekście wybranej przestrzeni. Studenci rozwijają swoje umiejętności w pracy ze szkłem mając możliwość tworzenia artystycznych realizacji wykorzystując łączenie np. tradycyjnych technik kształtowania i zdobienia szkła z innymi materiałami.

Przedmioty

Szkło w architekturze

Zapisy

Student powinien posiadać podstawową wiedzę z zakresu szkła artystycznego oraz umiejętność zinterpretowania i zobrazowania własnej koncepcji w odpowiedzi na zadanie semestralne.

Pracownia dyplomująca dla studentów od II roku I stopnia oraz I roku II stopnia - Sztuka i Wzornictwo Szkła (w przypadku przekroczenia limitu miejsc, warunkiem jest przedstawienie portfolio).

Lektury

1. New Glass